SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BDM obniżył wycenę dla Agory do 8,77 zł

Analitycy BDM podtrzymali swoją rekomendację "akumuluj" dla grupy medialnej Agora, obniżając jednocześnie cenę docelową dla jednej akcji spółki do 8,77 zł z 11,39 zł, wynika z raportu datowanego na 6 sierpnia.

BDM obniżył wycenę dla Agory do 8,77 zł

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Agory płacono 7,80 zł. W środę ok. godz. 14:00 kurs wynosił 8,18 zł po wzroście o 2,38%.

"W oparciu o nasze założenia zalecamy powolne wykorzystanie obecnego negatywnego sentymentu do spółki. Obniżamy cenę docelową do 8,77 zł/akcję i podtrzymujemy zalecenie 'akumuluj'. Zwracamy jednocześnie uwagę, że w krótkim terminie ryzykiem będą słabe wyniki, prawdopodobna konieczność dokonania przez spółkę rewizji in minus prognoz dla rynku reklamy oraz perspektywa, w IV kw. 2012, podobnie jak to miało miejsce w IV kw. 2011, odpisów z tytułu utraty wartości aktywów, co spowoduje, że ostatecznie Agora może zamknąć 2012 rok ze stratą netto" - czytamy w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że spółka obecnie już jednak należy do jednych z najgorszych inwestycji pod względem stóp zwrotu w obszarze mediów na GPW. Jednak właśnie dlatego oceniają, że potencjał dla dalszych spadków może być ograniczony. W średnim terminie pogorszenie wyników w segmencie prasy codziennej może być neutralizowana przez inne obszary biznesowe.

  • Więcej informacji:
  • Agora
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BDM obniżył wycenę dla Agory do 8,77 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl