SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Grabarczyk z Polsatu na rzecznika prasowego EmiTela

Beata Grabarczyk - do niedawna szefowa anteny Polsat News 2, która po 16 latach pracy rozstała się z Telewizją Polsat, została rzecznikiem prasowym EmiTela - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Beata Grabarczyk, fot. PolsatArticle

W maju br. Grabarczyk straciła stanowisko szefowej Polsat News 2, a kierownictwo Polsatu miało zaproponować jej pozostanie w stacji, ale na gorszych warunkach finansowych. Dziennikarka w rozmowie z Wirtualnemedia.pl stwierdziła, że proponowała firmie rozstanie za porozumieniem stron.

- Polsat po prostu zwolnił mnie z pracy, ponieważ nie przyjęłam zaproponowanych warunków. Trudno to nazwać negocjacjami, nikt de facto z władz spółki z nami nie rozmawiał. Zostaliśmy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy w maju, a później padła propozycja przejścia do agencji tworzonej przez Henryka Sobierajskiego - opisywała. - Mieliśmy dwa tygodnie do namysłu. Byłam na spotkaniu z szefem biura zarządu, który zapytał, jakie są moje propozycje, na co odpowiedziałam, że chciałabym odejść za porozumieniem stron, zaproponowałam odprawę. Na następnym spotkaniu dostałam wypowiedzenie - tłumaczyła.

Była szefowa anteny Polsat News 2 w lipcu br. powiedziała nam, że ostatecznie żegna się z dziennikarstwem i wkrótce rozpocznie pracę w innym zawodzie. Nie chciała wtedy zdradzać szczegółów.

- Dziennikarstwo nie jest już moim wymarzonym zawodem. W tej chwili nie liczy się prawda, a tylko biznes - stwierdziła wtedy.

Beata Grabarczyk rzecznikiem prasowym EmiTela

Natomiast jak udało się nam dowiedzieć, Beata Grabarczyk została rzecznikiem prasowym EmiTela. Na stanowisku zastąpiła Waldemara Sromka.

- Zupełnie nowa rola, bardzo ciekawa, wiele do nauczenia, więc mam wyzwanie, a do tego świetna firma, z tradycjami, jednocześnie nastawiona ma nowoczesność i innowacyjność. Bardzo się cieszę, że mogłam dołączyć do zespołu specjalistów zafascynowanych tym co robią, nawet jeśli robią to od wielu lat - skomentowała w rozmowie z nami.

Grabarczyk w Telewizji Polsat pracowała przez 16 lat. Zanim została szefową Polsat News 2, była m.in. reporterką i prezenterką „Wydarzeń” oraz prowadziła program „To był dzień” w Polsat News. Wcześniej pracowała m.in. w Polskim Radiu, Radiu ZET i RMF FM. Z mediami była związana od 1993 roku.

Duże zmiany w Polsat News i Polsat News 2

Przypomnijmy, że na początku kwietnia br. dyrektorem informacji i publicystyki w Telewizji Polsat została Dorota Gawryluk. Przejęła to stanowisko po Henryku Sobierajskim. Zastępcami Gawryluk są Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, natomiast Ewa Jarosławska została szefową wszystkich wydawców.

W kwietniu „Gość Wydarzeń” w Polsat News został zastąpiony przez dłuższy program „Wydarzenia i opinie”, a Jarosław Gugała przestał prowadzić główne wydanie „Wydarzeń”. Zakończono współpracę z Kamilem Durczokiem, który był gospodarzem cotygodniowego programu publicystycznego. Ponadto szefem programu „Państwo w państwie” w Polsat News został Michał Troiński, zastępując Małgorzatę Mikulską-Rembek.

Z Polsat News odeszła natomiast po 10 latach pracy w stacji, Beata Lubecka, która przeszła do Radia ZET, gdzie od września zastąpi Konrada Piaseckiego jako gospodyni porannych wywiadów politycznych. „Śniadanie w Polsat News” będzie teraz prowadził Dariusz Ociepa. Natomiast Patryk Miś odszedł z Polsatu do Onetu.

EmiTel zajmuje się radiodyfuzją naziemną

Firma EmiTel ma w całym kraju ponad 350 obiektów nadawczych stanowiących sieć na terenie całego kraju, z czego 60 to obiekty nadawcze dużej mocy. Firma wynajmuje swoje wieże i obiekty różnym operatorom i realizuje usługi na rzecz naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych. Spółka EmiTel powstała w maju 2002 r. poprzez wydzielenie z Telekomunikacji Polskiej SA struktur organizacyjnych, które zajmują się radiodyfuzją (rozpowszechnianiem drogą radiową sygnałów świetlnych lub dźwiękowych do dużej liczby odbiorców).

Od 2011 do 2014 roku właścicielem spółki była EM Group należąca do funduszu Montagu Private Equity z siedzibą w Londynie. Według danych KRS, 31 lipca 2014 r. EmiTel sp. z o.o. połączył się z Kelbrook Investments, który zmienił nazwę na EmiTel oraz przejął całość zobowiązań i majątek tej firmy. Obecnym właścicielem EmiTelu jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.

Dołącz do dyskusji: Beata Grabarczyk z Polsatu na rzecznika prasowego EmiTela

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ojjj
Dość niefortunne zdanie, jak na rzecznika: "Bardzo się cieszę, że mogłam dołączyć do zespołu specjalistów zafascynowanych tym co robią, nawet jeśli robią to od wielu lat - skomentowała w rozmowie z nami."

No nie tymi słowy, Beata, na litość boską! Wiadomo, co miałaś na mysli, ale jakos wyszło nie tak.
odpowiedź
User
Neo
Zanudzi się tam nam amen. Dziennikarstwo to uzależnienie, bez tej codziennej dawki adrenaliny nie da się żyć. Wielu z nas próbowało i było rzecznikami. W końcu wracaliśmy
😀.
odpowiedź
User
Tomo
Zanudzi się tam nam amen. Dziennikarstwo to uzależnienie, bez tej codziennej dawki adrenaliny nie da się żyć. Wielu z nas próbowało i było rzecznikami. W końcu wracaliśmy
😀.


To chyba pisał student dziennikarstwa, który właśnie załapał się do pierwszej roboty w zawodzie.
odpowiedź