SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Szcześniak dyrektor generalną SMG Starlink, odchodzi Lidia Kacprzycka

Beata Szcześniak, pełniąca ostatnio funkcję business development directora w domu mediowym OMD, dołączy w lipcu br. do Starcom MediaVest Group (SMG) i obejmie stanowisko dyrektor generalnej w SMG Starlink. Zastąpi Lidię Kacprzycką, która po siedmiu latach odchodzi z firmy, by rozwijać się jako niezależny przedsiębiorca.

Beata SzcześniakArticle

Beata Szcześniak jest związana z rynkiem reklamowym od 12 lat. Ostatnio na stanowisku business development directora odpowiadała za marketing, dział badań i analiz, dział projektów specjalnych oraz nowy biznes w domu mediowym OMD (więcej o tym). Do Starcom MediaVest Group dołączy w lipcu br. i będzie raportować do Beaty Golubińskiej, chief operating officera firmy na polskim rynku.

Beata Szcześniak jest absolwentką SGH na kierunkach finanse i bankowość oraz zarządzanie i marketing. Karierę zawodową zaczynała w OMD. Przez osiem lat zarządzała Macroscope OMD. Doświadczenie zdobywała w pracy dla klientów z wielu branż: od finansowej (Polbank, Provident, BRE Bank, DeutcheBank) przez farmaceutyczną (Polpharma, Walmark), FMCG (Heineken, Frosta, Herbapol, PerfettiVanMelle, Bakoma, Nutricia, StraussCafe, Benecol), po usługi jak McDonald's czy inne jak HP, Tikurilla, Opoczno, EasyJet i Samsonite. Wielokrotnie zasiadała w jury najważniejszych konkursów branżowych, a kierowany przez nią zespół zdobył liczne nagrody Effie i Media Trendy.

Beata Szcześniak zastąpi w SMG Starlink Lidię Kacprzycką, która postanowiła odejść z firmy po ponad 7 latach pracy. Początkowo była odpowiedzialna za nadzorowanie procesu tworzenia strategii mediowych, rozwój kadry managerskiej i projekty nowobiznesowe. Rok później objęła stanowisko dyrektor generalnej.

Zanim dołączyła do SMG Starlink, Kacprzycka przez dziewięć lat była związana z domem mediowym Mediaedge:cia (dziś MEC), skąd odeszła jako group account director. Ukończyła japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia w zakresie coachingu na SWPS.

Decyzję o odejściu Lidia Kacprzycka motywuje chęcią spróbowania sił w działaniu jako niezależny przedsiębiorca oraz potrzebą wykorzystania dotychczasowego doświadczenia, kompetencji zawodowych oraz zainteresowań w nowych obszarach.

- Z branża reklamową jestem związana od 17 lat, byłam świadkiem jej ogromnych przemian, zdobyłam bezcenne doświadczenie, spotkałam wielu wspaniałych ludzi. Czuję się człowiekiem marketingu i reklamy, jestem jednak też coachem z ciągłą potrzebą rozwoju osobistego oraz japonistką. Mam różne pomysły na połączenie tych kompetencji, jestem gotowa na nowe wyzwania - mówi Kacprzycka.

OMD na razie nie planuje zatrudnić nowej osoby na zwalniane przez Beatę Szcześniak stanowisko business development directora.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Beata Szcześniak dyrektor generalną SMG Starlink, odchodzi Lidia Kacprzycka

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
To teraz pociezkich czasach stacomu czas na ciezkie czasy w stalinku. czekamy na wysyp przetargow klientow starlinka. kto pierwszy?
odpowiedź
User
INNY Expert
A to dlaczego?
Jeśli myślisz tak samo szybko jak piszesz to Twoja logika jest tak samo błędna jak zdanie które stworzyłeś ;)
Nie byłbym zaskoczony jeśli teraz zaczną się tłuste lata dla Starlinka :)
Poczekamy - zobaczymy :)
odpowiedź
User
Kuba
Beata, złamałaś moje serce. Nigdy się po tym nie pozbieram. Nikt nie zapełni tej pustki!
odpowiedź
User
nie ma co gadać
branża domów mediowych jest oderwana od realiów reklamy za 5 lat nie będą potrzebni mediaplannerzy i tym bardziej dyrektorzy zarządzający... media będą planowały i kupowały automaty...
odpowiedź
User
Nick
Lidzia, dobra decyzja, korpo niszczy ludzi. Powodzenia
odpowiedź
User
Kuba
No to się Bierzyński wqurvi
odpowiedź
User
mi
Tia, prawa ręka Bierzyńskiego, ale ja też nie wróżę wysypu nowych klientów.
odpowiedź