SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będą duże zmiany w TVP Regionalnej. „Powstaną anteny 16 regionów”

TVP planuje rozbudować anteny ośrodków terenowych. -  Chcemy dać sobie spokój z tzw. telewizją regionalną na rzecz telewizji regionów: Gdańska, Wrocławia czy Gorzowa - mówi prezes TVP Janusz Daszczyński. Zmiany mają zostać wprowadzone w I kwartale 2016 roku.

Janusz DaszczyńskiArticle

Utworzona we wrześniu 2013 roku TVP Regionalna każdego dnia przez cztery i pół godziny nadaje pasma tworzone przez 16 oddziałów terenowych TVP , a resztą ramówki stanowi pasmo wspólne. Składa się ono z pozycji z różnych ośrodków, programów tworzonych w Warszawie oraz różnych powtórek. Taka koncepcja kanału od początku nie podobała się prezesowi Januszowi Daszczyńskiemu, który stery w TVP objął pod koniec lipca br.

- Eksperyment, który został wprowadzony, naszych widzów zdezorientował. Trudno nie rozumieć widza, gdy oglądając TVP Olsztyn widzi problemy z ulicą w Krakowie - mówił w środę Daszczyński.

W związku z tym zdecydował on o daleko idących zmianach w TVP Regionalnej. Najprawdopodobniej znikną z niej takie jak dotąd pasma wspólne. Całą ramówkę będą stanowić jedynie pasma tworzone przez każdy z oddziałów, powtarzane kilka razy na dobę.

- Zamysł jest, by robić bloki powtarzalne, których jądrem będzie informacja lokalna, odświeżana w rytm zegara - mówił Daszczyński. Nie chciał podać szczegółów, ale zapowiedział, że redakcja regionalna w Warszawie (tworząca teraz program do pasma wspólnego - przyp.) nie będzie już tak obszerna jak teraz.

Zmiany mają zostać wprowadzone w I kwartale 2016 roku, możliwe, że już od stycznia. Pracuje nad nimi Bogumił Osiński, który wrześniu br. zastąpił Marka Pasiutę na stanowisku dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych.

Dodajmy, że od września br. oddziały odwiedzają przedstawiciele centrali pod wodzą Jacka Snopkiewicza, badając ich kondycję programową i stan posiadania. Dotąd kontrola ta objęła TVP Opole, TVP Gdańsk, TVP Katowice i TVP Poznań. Janusz Daszczyński zapowiedział, że Telewizja Polska będzie chciała sprzedać niepotrzebne nieruchomości czy tereny, które posiadają niektóre oddziały.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w październiku br. TVP Regionalna miała 1,03 proc. udziału w rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będą duże zmiany w TVP Regionalnej. „Powstaną anteny 16 regionów”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurand
Strach się bać. W takich Katowicach czy Opolu poziom jest po prostu niewypowiedziany. Sądząc po błędach nie oglądają go nawet autorzy ;-) Ale zabawa trwa, bo jeszcze można troszkę kasy pobrać na konto.
odpowiedź
User
Jagna z Bagna
Teraz jak na dłoni widać, dlaczego Zarząd TVP jest jednoosobowy... Prezes Daszczyński chyba by się nie zgodził z koncepcją regionalnosci telewizyjnekj jaką miał były wiceprezes TVP - MZ, ktory odpowiadał za kształt tzw. Telewizji regionalnej. Na razie widzę spor odbywa sie w sferze werbalnej bo czymże się rożni Telewizja Regionalna od Telewzja Regionów ?? - trudno precyzyjnie określić. Słowo "region" jest jak z gumy i wszystko może się w nim pomieścić... w zależności od wypełniacza zawartości. Jeśli chodzi o redakcję warszawska Telewizji Regionalnej to chyba będzie potrzebna dobra miotła, aby wymieśc skutecznie stamtąd kadrowe pozostałości po "Zielonym Folwarku" a co to jest "Zielony Folwark" i jego "wybitni inaczej" , ale intelektualnie cokolwiek jałowi - eksponenci - to każdy dobrze wie., kto tam pracuje. Sporte zastrzeżenia można mieć do TVP Warszawa, która za rządów "Zielonego Folwarku " była ewedentnie peezelowskrętna. Czas wreszcie położyć kres Marszał Struzik TVP na tej antenie i nie ograniczać Mazowsza do Płocka, choć to przyzanaję bardzo ładnie położony nad Wisłą polski gród.
odpowiedź
User
ani grosza
Nie ma 16 regionów jest 16 wojewódzkich telewizyjek i TVP dalej w to brnie, po prostu należy zmniejszyć ilość, a w kilku miastach pozostawić korespondentów , ale to do zakutych łbów nigdy nie trafi. Bo już raz zarżnęli raczkujące regionalne programy np. byłą wrocławską piątkę , i teraz cały czas udają, że w Polsce jest telewizja regionalna - otóż nie ma to jest telewizja wojewódzka.
odpowiedź