SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Będzie strajk w TVP?

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność '80 nie wyklucza strajku w TVP

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność '80 weszła w spór zbiorowy z Zarządem TVP S.A. 24 lipca 2002.
30 lipca odbyły się pierwsze rozmowy upoważnionych do rozmów przedstawicieli Zarządu ze związkowcami.

Zdaniem Przedstawicieli Solidarności '80 rozmowy i jednoczesne zwalnianie przedstawicieli władz związku nie rokują dobrze rozmowom na przyszłość i niepotrzebnie zaostrzają już i tak napiętą sytuację w TVP która może zakończyć się zdecydowaną akcją protestacyjną ze strajkiem włącznie. Pracodawca utrzymuje, że związek powstał po to aby chronić się przed zwolnieniami grupowymi.

Solidarność '80 uważa, że jest to wymówka mająca na celu usprawiedliwienie się przed próbą likwidacji związku zawodowego. Ponadto członkowie Solidarności '80 zostali odsunięci od prac związanych z transmisją z wizyty Ojca Świętego .Odsunięto doświadczonych, sprawdzonych i nagradzanych za prace przy poprzednich wizytach i znaczących transmisjach pracowników ( tylko członków Solidarności '80 ) zastępując ich pracownikami którzy nie pracowali dotychczas podczas tak znaczących transmisji .O fakcie tym był informowany Prezes Zarządu TVP S.A. Pan Robert Kwiatkowski przez Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolska Solidarność'80, Mieczysława Kucharskiego niestety bez odzewu.

Jeśli kolejne spotkanie ( 2 sierpnia) nie przyniesie rozstrzygnięć związek zapowiada akcje protestacyjną.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będzie strajk w TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl