SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Belfer 2” hitem Canal+. Premierowe odcinki śledziło 267 tys. widzów (szczegółowe dane)

Premierowe odcinki „Belfra 2” na antenie Canal+ oglądało średnio 267 tys. widzów, czyli tyle samo gromadził pierwszy sezon. Stacja w czasie emisji hitowego cyklu miała wielokrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników.

Aleksandra Konieczna i Maciej Stuhr, fot. Robert Pałka Article

Drugi sezon „Belfra” na antenie Canal+ pokazywany był w niedziele o godz. 21.30, w okresie od 22 października do 10 grudnia 2017 roku. Z godzinnym opóźnieniem serial oglądać można było w Canal+ 1.

Premierowe emisje „Belfra 2” hitem Canal+

Średnia widownia wszystkich ośmiu premierowych odcinków drugiej edycji produkcji wyniosła 267 tys. widzów. Przełożyło się to na 1,86 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,07 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia.

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z tych odcinków śledziło średnio 410 tys. osób.

Zdecydowanie najwięcej widzów w analizowanym okresie miał pierwszy odcinek serialu, który śledziło aż 423 tys. osób (jego minutowy zasięg wyniósł 605 tys. osób). Jak wynika z informacji przekazanych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nc+, jest to najwyższa średnia widownia pojedynczej niesportowej audycji w Canal+. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że podczas emisji tego odcinka Canal+ był odkodowany u większości operatorów płatnej telewizji.

Finał drugiego sezonu śledziło średnio 273 tys. osób, co oznacza drugi najlepszy wynik serii.

W porównaniu pierwszego sezonu widownia „Belfra” się nie zmieniła. Wówczas (tj. dziesięć odcinków pokazanych w okresie od 2 października do 27 listopada ub.r.; w dniu premiery serialu wyemitowano dwa odcinki) produkcję śledziło średnio również 267 tys. osób, a jej udział w rynku wynosił 1,83 proc. w 4+.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności 2. sezonu „Belfra”. Zebrał on średnią oglądalność premierowych nadań w Canal+ na tym samym poziomie, co sezon 1. - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+. - Wiele osób ogląda serial także w ramach serwisów nielinearnych, takich jak: Canal+ VOD, nc+ GO TV, nc+ GO i Player+, a także nagrywając odcinki na dekoderze. W związku z tym całościowe wyniki 2. sezonu, obejmujące także oglądalność z serwisów nielinearnych, będą sukcesywnie zliczane - dodaje.

Średni dobowy udział Canal+ w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,25 proc. w 4+ i 0,39 proc. w 16-49. Oznacza to, że „Belfer” w obu ujęciach miał niemal dziesięciokrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników stacji.

- Po bardzo dobrym wyniku odcinka premierowego (+15 proc. vs finał poprzedniego sezonu i +55 proc. vs średnia z całego poprzedniego sezonu) serial dosyć mocno stracił na popularności. Wydaje mi się, że część widzów spodziewała się podobnej konstrukcji intrygi do poprzedniego sezonu, a tutaj mieliśmy do czynienia z zupełnie nową koncepcją. Jednak patrząc na wyniki kolejnych odcinków widać, że serial zdobył mimo to dużą rzeszę wiernych kibiców. Oglądalności serialu była w drugim sezonie zdecydowanie bardziej stabilna i zbliżona do średniej - mówi nam Bartosz Zientek, group account director w Codemedia.

Uwzględniając dane widowni przesuniętej w czasie o 2 dni (TSV - Time Shift Viewing) premierowe odcinki „Belfra 2” miały 301 tys. oglądających w grupie 4+.

618 tys. widzów zasięgu pierwszego odcinka „Belfra 2” w telewizji linearnej oraz nc+ GO

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł również do szczegółowych wyników oglądalności „Belfra 2” emitowanych w Canal+ 1 w niedziele o 22.30, a więc godzinę po ich premierowej emisji w głównym kanale nc+. Z tych danych wynika, że odcinki te śledziło 22 tys. osób (dla porównania pierwszy sezon gromadził tutaj 78 tys. widzów), a uwzględniając dane widowni przesuniętej w czasie o 2 dni emisje te miały 71 tys. oglądających.

Platforma nc+ udostępniła sumaryczną widownię linearną i nielinearną pierwszego odcinka drugiej edycji serialu. W ciągu pierwszych dwóch dni emisji odcinek ten, zarówno w kanałach nc+ jak i w serwisie nc+ GO, dotarł do 618 tys. osób.

„Belfer” to oryginalna produkcja Canal+, której głównym bohaterem jest Paweł Zawadzki (w tej roli Maciej Stuhr). W nowym sezonie tytułowy belfer zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii i tylko jedno jest jasne: na terenie szkoły toczy się mordercza gra. To nie jest liceum, jak każde inne. To nie są zwykli uczniowie, a belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

W obsadzie drugiej części znaleźli się ponadto m.in. Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna i Mirosław Haniszewski.

- Wydaje mi się jednak, że jeżeli powstanie kolejny sezon serialu, twórcy muszą poszukać konwencji zbliżonej do tej z pierwszej edycji, gdzie widzowie mogli z odcinka na odcinek doszukiwać się nowych wskazówek dotyczących tego kto był zabójcą Asi. Dzięki czemu ostatni odcinek pierwszej serii miał o 30 proc. większą oglądalność niż średnia (co też „pociągnęło” wyniki pierwszego odcinka nowej serii). W drugiej serii ostatni odcinek obejrzało o 3 proc. mniej widzów niż średnią z całej serii - analizuje ekspert z Codemedia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Belfer 2” hitem Canal+. Premierowe odcinki śledziło 267 tys. widzów (szczegółowe dane)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vinc
Zrobili najbardziej żenujący serial roku /2 sezon/ i postanowili pochwalić się sukcesem? Choć trochę się wstydzicie czy naprawdę uważacie że widzowie to kretyni?
57 14
odpowiedź
User
lobo
m jak miłość to przy tym wybitność
38 15
odpowiedź
User
No
Belfer jest idealnym odzwierciedleniem poziomu polskiego serialu. Jeden sezon jesteśmy w stanie zrobić dobrze, nawet bardzo dobrze, momentami genialnie. Ale już kolejne sezony.... generalnie ZAWSZE porażka! Był jakiś serial, którego poziom kontynuacji (obojętnie w jaki gatunek) był tak dobry jak pierwszy? Chyba tylko Ranczo (jako serial komediowo obyczajowy) i Bez Tajemnic (jako serial psychologiczny), chociaż 3 sezon lipa.
31 10
odpowiedź
User
Personalny Łukasik
Był jakiś serial, którego poziom kontynuacji (obojętnie w jaki gatunek) był tak dobry jak pierwszy? Chyba tylko Ranczo (jako serial komediowo obyczajowy) i Bez Tajemnic (jako serial psychologiczny), chociaż 3 sezon lipa.

Druga seria Pitbulla była dobra.
20 10
odpowiedź
User
Nina
Na trzeci sezon już nie dam się nabrać.
26 10
odpowiedź