SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Belfer 2” hitem Canal+. Premierowe odcinki śledziło 267 tys. widzów (szczegółowe dane)

Premierowe odcinki „Belfra 2” na antenie Canal+ oglądało średnio 267 tys. widzów, czyli tyle samo gromadził pierwszy sezon. Stacja w czasie emisji hitowego cyklu miała wielokrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników.

Aleksandra Konieczna i Maciej Stuhr, fot. Robert PałkaAleksandra Konieczna i Maciej Stuhr, fot. Robert Pałka

Drugi sezon „Belfra” na antenie Canal+ pokazywany był w niedziele o godz. 21.30, w okresie od 22 października do 10 grudnia 2017 roku. Z godzinnym opóźnieniem serial oglądać można było w Canal+ 1.

Premierowe emisje „Belfra 2” hitem Canal+

Średnia widownia wszystkich ośmiu premierowych odcinków drugiej edycji produkcji wyniosła 267 tys. widzów. Przełożyło się to na 1,86 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,07 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia.

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z tych odcinków śledziło średnio 410 tys. osób.

Zdecydowanie najwięcej widzów w analizowanym okresie miał pierwszy odcinek serialu, który śledziło aż 423 tys. osób (jego minutowy zasięg wyniósł 605 tys. osób). Jak wynika z informacji przekazanych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nc+, jest to najwyższa średnia widownia pojedynczej niesportowej audycji w Canal+. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że podczas emisji tego odcinka Canal+ był odkodowany u większości operatorów płatnej telewizji.

Finał drugiego sezonu śledziło średnio 273 tys. osób, co oznacza drugi najlepszy wynik serii.

W porównaniu pierwszego sezonu widownia „Belfra” się nie zmieniła. Wówczas (tj. dziesięć odcinków pokazanych w okresie od 2 października do 27 listopada ub.r.; w dniu premiery serialu wyemitowano dwa odcinki) produkcję śledziło średnio również 267 tys. osób, a jej udział w rynku wynosił 1,83 proc. w 4+.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności 2. sezonu „Belfra”. Zebrał on średnią oglądalność premierowych nadań w Canal+ na tym samym poziomie, co sezon 1. - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+. - Wiele osób ogląda serial także w ramach serwisów nielinearnych, takich jak: Canal+ VOD, nc+ GO TV, nc+ GO i Player+, a także nagrywając odcinki na dekoderze. W związku z tym całościowe wyniki 2. sezonu, obejmujące także oglądalność z serwisów nielinearnych, będą sukcesywnie zliczane - dodaje.

Średni dobowy udział Canal+ w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,25 proc. w 4+ i 0,39 proc. w 16-49. Oznacza to, że „Belfer” w obu ujęciach miał niemal dziesięciokrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników stacji.

- Po bardzo dobrym wyniku odcinka premierowego (+15 proc. vs finał poprzedniego sezonu i +55 proc. vs średnia z całego poprzedniego sezonu) serial dosyć mocno stracił na popularności. Wydaje mi się, że część widzów spodziewała się podobnej konstrukcji intrygi do poprzedniego sezonu, a tutaj mieliśmy do czynienia z zupełnie nową koncepcją. Jednak patrząc na wyniki kolejnych odcinków widać, że serial zdobył mimo to dużą rzeszę wiernych kibiców. Oglądalności serialu była w drugim sezonie zdecydowanie bardziej stabilna i zbliżona do średniej - mówi nam Bartosz Zientek, group account director w Codemedia.

Uwzględniając dane widowni przesuniętej w czasie o 2 dni (TSV - Time Shift Viewing) premierowe odcinki „Belfra 2” miały 301 tys. oglądających w grupie 4+.

618 tys. widzów zasięgu pierwszego odcinka „Belfra 2” w telewizji linearnej oraz nc+ GO

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł również do szczegółowych wyników oglądalności „Belfra 2” emitowanych w Canal+ 1 w niedziele o 22.30, a więc godzinę po ich premierowej emisji w głównym kanale nc+. Z tych danych wynika, że odcinki te śledziło 22 tys. osób (dla porównania pierwszy sezon gromadził tutaj 78 tys. widzów), a uwzględniając dane widowni przesuniętej w czasie o 2 dni emisje te miały 71 tys. oglądających.

Platforma nc+ udostępniła sumaryczną widownię linearną i nielinearną pierwszego odcinka drugiej edycji serialu. W ciągu pierwszych dwóch dni emisji odcinek ten, zarówno w kanałach nc+ jak i w serwisie nc+ GO, dotarł do 618 tys. osób.

„Belfer” to oryginalna produkcja Canal+, której głównym bohaterem jest Paweł Zawadzki (w tej roli Maciej Stuhr). W nowym sezonie tytułowy belfer zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii i tylko jedno jest jasne: na terenie szkoły toczy się mordercza gra. To nie jest liceum, jak każde inne. To nie są zwykli uczniowie, a belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

W obsadzie drugiej części znaleźli się ponadto m.in. Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna i Mirosław Haniszewski.

- Wydaje mi się jednak, że jeżeli powstanie kolejny sezon serialu, twórcy muszą poszukać konwencji zbliżonej do tej z pierwszej edycji, gdzie widzowie mogli z odcinka na odcinek doszukiwać się nowych wskazówek dotyczących tego kto był zabójcą Asi. Dzięki czemu ostatni odcinek pierwszej serii miał o 30 proc. większą oglądalność niż średnia (co też „pociągnęło” wyniki pierwszego odcinka nowej serii). W drugiej serii ostatni odcinek obejrzało o 3 proc. mniej widzów niż średnią z całej serii - analizuje ekspert z Codemedia.

Dołącz do dyskusji: „Belfer 2” hitem Canal+. Premierowe odcinki śledziło 267 tys. widzów (szczegółowe dane)

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vinc
Zrobili najbardziej żenujący serial roku /2 sezon/ i postanowili pochwalić się sukcesem? Choć trochę się wstydzicie czy naprawdę uważacie że widzowie to kretyni?
odpowiedź
User
lobo
m jak miłość to przy tym wybitność
odpowiedź
User
No
Belfer jest idealnym odzwierciedleniem poziomu polskiego serialu. Jeden sezon jesteśmy w stanie zrobić dobrze, nawet bardzo dobrze, momentami genialnie. Ale już kolejne sezony.... generalnie ZAWSZE porażka! Był jakiś serial, którego poziom kontynuacji (obojętnie w jaki gatunek) był tak dobry jak pierwszy? Chyba tylko Ranczo (jako serial komediowo obyczajowy) i Bez Tajemnic (jako serial psychologiczny), chociaż 3 sezon lipa.
odpowiedź