SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Betrand Le Guern prezesem spółki Petrolinvest

9 września 2010 r., Rada Nadzorcza spółki Petrolinvest dokonała zmian w zarządzie  i ustaliła zakres odpowiedzialności członków zarządu za poszczególne segmenty działalności operacyjnej.

Betrand Le Guern prezesem spółki Petrolinvest

Na okres najbliższego roku do pełnienia obowiązków prezesa zarządu wybrano Betranda Le Guern, dotychczasowego członka Rady Nadzorczej. Nowy prezes ma przede wszystkim skoncentrować swoje wysiłki na zintensyfikowaniu współpracy z koncernem TOTAL w celu rozpoczęcia prac wiertniczych na koncesji OTG w Kazachstanie.

Funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie finansami spółki sprawować będzie nadal Marek Pietruszewski.

Członkiem zarządu odpowiadającym za rozwój działalności handlowej spółki w segmencie obrotu produktami ropopochodnymi i paliwami będzie Roman Niewiadomski, który od lipca br. tymczasowo pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki. Niewiadomski jest również  prezesem zarządu spółki Petrolinvest Gaz S.A.

Powiększając skład zarządu do pięciu osób, Rada Nadzorcza powołała Franciszka Kroka, dotychczasowego prokurenta spółki, na stanowisko członka zarządu odpowiadającego za działalność operacyjną w segmencie poszukiwawczo-wydobywczym w Kazachstanie oraz Macieja Wantke na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za rozwój nowych projektów biznesowych.

W skład zarządu Spółki weszli doświadczeni menedżerowie, których zakres odpowiedzialności za poszczególne segmenty Spółki został również precyzyjnie określony przez Radę Nadzorczą. Przeprowadzone zmiany mają umożliwić efektywne realizowanie strategii Petrolinvestu, której istotnymi elementami są:

    * współpraca z koncernem TOTAL w ramach koncesji OTG;
    * akwizycja pola naftowego bądź pól naftowych, na których prowadzona już jest działalność wydobywcza;
    * rozwój działalności handlowej Spółki w segmencie obrotu produktami ropopochodnymi i paliwami;
    * innowacyjne projekty energetyczne.


Bertrand Le Guern (lat 43) – prezes zarządu

Jest absolwentem ESTACA Ecole D’Ingenieurs w Paryżu z 1991 roku z tytułem engineer of aviation, aeronautics major. W latach 1991-1994 pracował w AEROSPATIALE, jako Inżynier ds. jakości w Tarbes, k/Tuluzy oraz jako szef projektu w WSK PZL Mielec. W latach 1994-1998 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PTK Centertel ds. technicznych, natomiast w latach 2000-2004 wiceprezesa zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A., odpowiedzialnego za restrukturyzację spółki. Jednocześnie w latach 2001-2004 pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej TP Internet, spółki w Grupie TP, a w latach 2002- 2004 wiceprzewodniczącego Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. W okresie od maja do grudnia 2004 roku pełnił funkcję dyrektora ds. restrukturyzacji we France Telecom w Paryżu. W 2005 roku objął stanowisko dyrektora generalnego w spółce Alma S.A. Od marca 2007 roku pełnił funkcję członka zarządu i głównego dyrektora ds. operacyjnych w Netii S.A. W okresie od grudnia 2008 roku do czerwca 2010 roku był prezesem zarządu Canal+ Cyfrowy. Od 1 lipca 2010 roku jest partnerem firmy Values, a od kwietnia 2010 roku prezesem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

 Marek Pietruszewski (40 lat) – wiceprezes zarządu

W 1996 roku ukończył Politechnikę Lubelską, Wydział Zarządzania i Podstaw Techniki. W roku 1997 uzyskał dyplom Mastere EDHEC (Ecole Des Hautes Etudes Commercialles), w roku 1999 uzyskał tytuł Executive MBA na Uniwersytecie Bristol i Ecole Nationale des Ponts et Chaussees. W 2005 roku ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczął w lutym 1996 r. w Daewoo Motor Polska w Lublinie. W latach 1996-2000 pracował w firmie audytorskiej KPMG, w latach 2000-2001 pracował dla JP Morgan, w zespole fuzji i przejęć. W grudniu 2001 roku przeszedł do branży paliwowej rozpoczynając pracę na stanowisku Dyrektora finansowego w Preem Polska, gdzie był członkiem zespołu przygotowującego restrukturyzację i dezinwestycję spółki. Od 2003 roku pracował w Grupie LOTOS pełniąc funkcję dyrektora finansowego w LOTOS Partner a następnie w LOTOS Paliwa. Podczas pracy w Preem i LOTOS brał udział w kilku restrukturyzacjach działalności, wprowadził fakturowanie elektroniczne, kierował wdrożeniem systemów elektronicznej wymiany danych oraz systemu SAP. Jest Członkiem Rady Nadzorczej Petrolinvest Gaz, a także Wiceprezesem Zarządu i CFO w Occidental Resources, Inc.

Franciszek Krok (55 lat) – członek zarządu

Jest absolwentem Moskiewskiego Instytutu Energetycznego, gdzie ukończył studia magisterskie i uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Ponadto zdał egzamin państwowy dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Posiada także tytuł dyplomowanego pracownika bankowego.

Franciszek Krok posiada dużą wiedzę i doświadczenie na temat biznesowych realiów byłych republik radzieckich. W latach 1989-1995 pełnił następujące funkcje: Radcy w stałym przedstawicielstwie Polski w Radzie Wzajemnej Pomocy Gospodarczej, Zastępcy Stałego przedstawiciela Polski w Radzie Wzajemnej Pomocy Gospodarczej, Radcy ds. handlowych w Biurze Radcy Handlowego przy Ambasadzie RP w Moskwie, a następnie pełnił obowiązki Kierownika Biura Radcy Handlowego. Od 1995 do 2003 roku pracował w BRE Bank S.A. jako Naczelnik, a następnie Wicedyrektor Departamentu Instytucji Finansowych. Od 7 sierpnia 2003 r. do 3 marca 2006 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu PGNiG S.A. ds. handlu i marketingu. W latach 2005-2006 Członek, a następnie Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej EuRoPol GAZ S.A. (system gazociągów tranzytowych Jamał-Europa Zachodnia). Od grudnia 2006 roku zatrudniony w Spółce jako pełnomocnik zarządu i dyrektor d.s nadzoru właścicielskiego i wiceprezes zarządu ds. finansowych w Occidental Resources, Inc, a od maja 2010 roku – prezes zarządu Occidental Resources oraz członek rady dyrektorów SIGNA ENTERPRISES Ltd. Od 2007 roku – członek zarządu i dyrektor finansowy EMBA JUG NEFT LLP i Company PROFIT LLP.

Roman Niewiadomski (50 lat) – członek zarządu

Jest absolwentem Reading University w Anglii. Studiował również w Szkole Głównej Planowania i Statystki. Karierę zawodową jako biegły rewident rozpoczął w Coopers & Lybrand w Anglii (obecnie PriceWaterhousecoopers) gdzie w 1992 roku uzyskał uprawnienia audytu i wyrażania opinii o sprawozdaniach finansowych spółek giełdowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami, Associate Chartered Accountant (ACA) W latach 1992-1994 pracował w warszawski biurze PriceWaterhouse i zdobył uprawnienia polskiego Biegłego Rewidenta. Prowadził szereg programów szkoleniowych dla biegłych rewidentów na temat badania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Audytu. Jest członkiem The Institute of Chartered Accountants In England and Wales. Pan Niewiadomski pracował również w United Technologies Inc. w audycie wewnętrznym oraz BOC Plc (British Oxegen Corporation) w kontrolingu i sprawozdawczości zarządczej. W latach 1997- 2009 był ściśle związany z wydobyciem oraz poszukiwaniem gazu i ropy naftowej na Ukrainie, w Gruzji, oraz Rosji pełniąc funkcje dyrektora finansowego spółek córek w grupach kapitałowych notowanych na giełdzie w Londynie: JKX Oil& Gas Plc, Aminex PLc, CanArgo Ltd., Urals Energy Public Company Ltd. Był dyrektorem finansowym grupy West Siberian Resources Ltd notowanej na giełdzie w Sztokholmie oraz do lipca 2009 w Baltic Oil Terminals Plc – spółce notowanej na londyńskim AIM i będącej właścicielem terminali przeładunkowych produktów ropopochodnych w obwodzie Kaliningradzkim oraz handlującej m.in. mazutem i dieslem. W latach 2006-2007 był wiceprezesem ds. budżetowania, planowania i sprawozdawczości IFRS w SUAL Group w Moskwie (obecnie część Russian Alumnium – największego producenta aluminium na świecie). Od listopada 2009 pełni funkcje Prezesa Zarządu Petrolinvest Gaz SA.

Maciej Wantke (46 lat) – członek zarządu

Jest absolwentem Wydziału Eksploatacji Siłowni Okrętowych Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. W 1993 roku ukończył podyplomowe studia menedżerskie organizowane przez GFKM, Strathclyde University Glasgow i Price Waterhouse. W latach 1991–1992 pracował w Polpetrol s.c. (obecnie Petrolinvest S.A.) – w Dziale Sprzedaży Paliw, a następnie w Dziale Importu. Jest związany z Grupą Prokom od 1994 r. W Prokom Software przeszedł całą ścieżkę kariery od menedżera produktu do członka zarządu Spółki odpowiedzialnego m.in. za nowe strategiczne projekty biznesowe (2002-2007). W przeszłości był również członkiem zarządu Tetra System Polska S.A. oraz członkiem rad nadzorczych Postdata S.A., Koma S.A. , Ready S.A. i Banku Pocztowego S.A. Od 2009 r. Pan Maciej Wantke związany jest grupą kapitałową Prokom Investments, gdzie odpowiada za projekty biznesowe w sektorze energetycznym, pełniąc między innymi funkcję członka zarządu Nowotna Farma Wiatrowa Sp. z o.o.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Betrand Le Guern prezesem spółki Petrolinvest

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl