SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bez absolutorium dla byłego prezesa Radia Kraków za 2018 rok, wstrzymanie się od głosu ws. Jacka Sobali

W tym tygodniu odbyły się Zwyczajne Walne Zgromadzenia spółek mediów publicznych. Absolutorium za 2018 rok nie otrzymał były prezes zarządu Radia Kraków Przemysław Bolechowski, natomiast w przypadku Jacka Sobali - byłego prezesa Polskiego Radia wstrzymano się od głosu. Akceptację otrzymały wszystkie rady nadzorcze.

Przemysław Bolechowski, fot. Radio Kraków Article

Na Zwyczajnych Walnych Zgromadzeniach spółek mediów publicznych: TVP, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej oraz regionalnych spółek radiofonii (tzw. Audytorium 17) podejmowano uchwały w sprawie przyznania absolutorium za działalność zarządów i rad nadzorczych.

Absolutorium otrzymał zarząd TVP (w poprzednim składzie z obecnym prezesem Jackiem Kurskim i byłym wiceprezesem Maciejem Staneckim) oraz Polskiej Agencji Prasowej. Jeśli chodzi o Polskie Radio – akceptację Walnego Zgromadzenia otrzymał obecny prezes Andrzej Rogoyski oraz były wiceprezes Mariusz Staniszewski, natomiast w przypadku przyznania absolutorium Jackowi Sobali – wstrzymano się od głosu (był prezesem od marca 2017 roku do sierpnia 2018 roku, wtedy formalnie został zawieszony).

Wiceminister Paweł Lewandowski przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że spośród regionalnych spółek Polskiego Radia, absolutorium otrzymało 16 rozgłośni, poza Radiem Kraków. Nie otrzymał go były prezes radia Przemysław Bolechowski, który był szefem spółki do kwietnia 2019 roku.

W czwartek, 25 kwietnia br. Rada Mediów Narodowych powołała na stanowisko prezesa zarządu Radia Kraków Mariusza Bartkowicza. Oficjalnym powodem najpierw zawieszenia, a potem złożenia rezygnacji przez Bolechowskiego miała być „słaba sytuacja finansowa rozgłośni”. Natomiast na początku marca br. „GW” podawała, że pracownicy radia zdecydowali się złożyć anonimowe doniesienia do prokuratury i CBA. Zarzucano mu „działanie na szkodę spółki” oraz „złamanie zapisów kontraktu, dotyczące zakazu konkurencji”.

Absolutorium otrzymały wszystkie rady nadzorcze spółek mediów publicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bez absolutorium dla byłego prezesa Radia Kraków za 2018 rok, wstrzymanie się od głosu ws. Jacka Sobali

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krakowianin
...a ciekawe co z Panią Kwaśną - prywatnie żona Marcina Kwaśnego z TVN która jest odpowiedzialna za upadek Radia Kraków może to były celowe działania ?
7 0
odpowiedź
User
Tomek
Ta toksyczna baba poniższa ludzi, źle traktowała i doprowadzila nie tylko do upadku Radia Kraków ale i samego Bolechowskiego bo to dobry czkowiek dał się oszukać tym ludziom pewnie jeszcze wyludzali kasę od niego.
1 0
odpowiedź
User
Gość X
A Barbara Stanisławczyk-Żyła?
0 0
odpowiedź
User
fighter
Bolechowski, ty to napisałeś? Żenujące.


Ta toksyczna baba poniższa ludzi, źle traktowała i doprowadzila nie tylko do upadku Radia Kraków ale i samego Bolechowskiego bo to dobry czkowiek dał się oszukać tym ludziom pewnie jeszcze wyludzali kasę od niego.
2 0
odpowiedź
User
Bartek
Bolechowski nie jest dobrym człowiekiem i nie wiem, czy zrobił cokolwiek dobrego, nie wliczając tu wszelakich gratyfikacji dla wybrańców. Zachłysnął się "wadzą" i z radia zrobił folwark, zatrudniając mnóstwo znajomych i znajomych królika. Tak, pani Kwaśna jest tego przykładem. To jest przykładem jednym z wielu. A szemrana postać nazywana mecenasem też tu się zalicza. Bolechowski ma gadane, więc gadał o sukcesach, których wcale nie było i wszyscy mu wierzyli. Rozłożył radio nie tylko finansowo, ale przede wszystkim programowo, bo trudno narracje i tyrady panów z Gazety Polskiej uważać za sukces. Słupki leciały w dół, a Rada Programowa (niepotrzebne w obecnych warunkach ciało) i Rada Nadzorcza w ogóle się tym nie interesowała. Czemu Rada Nadzorcza otrzymała absolutorium? To ciekawe. W mediach swego czasu pisano o zawiadomieniu przez pracowników radia Kraków prokuratury i ABW w sprawie kantów.Jakoś ucichło...
5 0
odpowiedź