SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie ma płatności zbliżeniowych kartą bez PIN-u. Nowe przepisy coraz bliżej

Do 14 września banki muszą dostosować swoje systemy do wytycznych europejskiej dyrektywy o usługach płatniczych (PSD2). Dla klientów oznacza to, że płacąc zbliżeniowo kartą za zakupy, będą musieli częściej wstukiwać kod PIN na terminalu.

Article

Wytyczne europejskiej dyrektywy o usługach płatniczych (PSD2) zobowiązują banki do zapewnienia większego bezpieczeństwa dla transakcji zbliżeniowych z wykorzystaniem kart płatniczych.

Klienci będą musieli podać PIN przy szóstej z rzędu płatności zbliżeniowej kartą, niezależnie od jej wartości. Potem licznik transakcji zeruje się, a klient kolejne pięć razy może płacić kartą zbliżeniowo bez dodatkowej autoryzacji.

Dyrektywa PSD2 nakłada także ograniczenia wartościowe na transakcje zbliżeniowe. Jednorazowo nie będziemy mogli zapłacić kartą zbliżeniowo więcej niż 50 euro, a kolejne płatności zbliżeniowe bez autoryzacji PIN-em nie będą mogły być wyższe niż 150 euro.

Jak wskazuje serwis Bankier.pl, banki w związku z koniecznością wdrożenia nowych zasad korzystania z płatności zbliżeniowych, zdecydują się odłożyć w czasie podniesienie limitu na zbliżeniowe płatności kartą bez PIN-u do 100 złotych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie ma płatności zbliżeniowych kartą bez PIN-u. Nowe przepisy coraz bliżej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RF
Co z płatnością telefonem? Nie zapłacę za zakupy 250 zł telefonem?
0 0
odpowiedź
User
Re: RF
Zależy od telefonu: Apple Pay zapłacisz (wszystkie płatności są autoryzowane biometrycznie). Google Pay (jeśli masz biometrii) i HCE: niestety z PIN-em.
0 0
odpowiedź