SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezpieczny podpis elektroniczny z CC Signet

Centrum Certyfikacji Signet, należące do TP Internet, wpisano do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne. Od tej chwili Signet może wydawać certyfikaty służące do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego, zgodnego z Ustawą. Stosowne dokumenty podpisał 11 lutego 2003 Jerzy Hausner Minister Gospodarki, Pracy i Polityki Socjalnej.

Wpis do rejestru, to wielka nagroda za wielomiesięczny wysiłek pracowników TP Internet. Zbudowali oni najnowocześniejsze w Polsce centrum certyfikacji, wykorzystujące uznane i stosowane w świecie technologie informatyczne ? mówi Yann Gontard Prezes Zarządu TP Internet. ? Nasze produkty zapewnią bezpieczną i skuteczną prawnie, wymianę dokumentów elektronicznych, to oszczędza czas oraz pieniądze.?

Kwalifikowany podpis elektroniczny z mocy prawa jest równoważny podpisowi odręcznemu. Mówiąc obrazowo ? stwarza to obywatelowi możliwość załatwiania wielu życiowych codziennych spraw drogą elektroniczną ? bez konieczności posługiwania się dokumentami papierowymi - przekonuje Tadeusz Rogowski Z-ca Dyrektora Pionu Technologii i Bezpieczeństwa TP Internet odpowiedzialny za Centrum Certyfikacji Signet. - Istnieją już narzędzia, teraz należy oczekiwać, że administracja, instytucje finansowe i inne podmioty jak najszybciej przystosują się do działania nowej elektronicznej rzeczywistości.?

Centrum Certyfikacji Signet oferuje rozwiązania, zapewniające bezpieczną komunikację i transakcje internetowe, zabezpieczenie danych przy zakupach i płatnościach on-line. Produkty Signet pozwalają także na skuteczne podpisywanie dokumentów elektronicznych. Usługi bazują na Infrastrukturze Klucza Publicznego (PKI), gwarantując poufność i integralność danych, przesyłanych w sieciach komputerowych. Wprowadzenie bezpiecznego podpisu elektronicznego pozwala wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów, co znacznie ułatwi wymianę korespondencji. Po pierwsze poczta elektroniczna zabezpieczona jest przed ingerencją osób trzecich, po drugie istnieje identyfikacja osoby w Sieci WWW. Nie oznacza to cenzurowania Internetu. E-podpis stwarza odpowiednie warunki do rozwoju, takich dziedzin jak e-handel.

Dzięki wsparciu kapitałowemu Grupy Telekomunikacji Polskiej, Centrum Certyfikacji Signet oferuje najnowocześniejsze rozwiązania, które spełniają wymagania Ustawy o Podpisie Elektronicznym oraz standardów Unii Europejskiej i NATO. Na koniec 2002 roku Centrum wydało blisko 6 tysięcy certyfikatów I i II klasy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezpieczny podpis elektroniczny z CC Signet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl