SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka bez chipsów Lay's. „Negocjacje trwają”

Od kilku tygodni w sklepach Biedronki brakuje chipsów marki Lay's, problem pojawia się też z zakupem napojów produkowanych przez firmę Pepso. To kolejny raz, gdy firmy nie mogą dojść do porozumienia na temat warunków handlowych. - Negocjacje trwają - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu Biedronki.

Article

Chipsów należącej do PepsiCo marki Lay’s zaczęło brakować sklepach sieci Biedronka w grudniu 2021 roku. W styczniu ub.r. sieć podała, że nie ma ich w ofercie. Na sklepowe półki trafiły znów po koniec 2022 r. Potem ponownie z nich zniknęły.

PepsciCo poza Lay's jest też producentem napojów Pepsi, 7UP, Mirinda, Mountain Dew czy Lipton Ice Tea. Brak porozumienia sprawia, że je również trudno kupić w sklepach Biedronka.

W uzgodnieniu nowych warunków handlowych nie pomaga wysoka inflacja, która w maju br. według danych GUS wyniosła 13 proc. Producenci, których koszty rosną, muszą przedstawiać sklepom wyższe ceny za swoje produkty. Tymczasem sieci dyskontów chcą mieć zysk i jednocześnie sprzedawać produkty klientom jak najtaniej. Biedronka właśnie poinformowała o obniżce cen ponad 60 produktów.  

- Przy wysokiej inflacji wyzwania na każdym polu są większe niż były wcześniej - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Stolecki, pytany o rozmowy z dostawcami. - Patrząc z perspektywy każdego przedsiębiorstwa większe są wyzwania kosztowe. To na pewno trudniejsze okoliczności niż były wcześniej – dodaje.

Obecnie w sklepach Biedronki kupić można chipsy innych marek niż Lay's jak Chrunchips czy Pringles, nie mówiąc już o Top Chips, czyli marce własnej sieci.

Rekordowe zyski

Sieć Biedronka ma ponad 3,4 tys. sklepów.  Przychody Biedronki w IV kwartale ub.r. wzrosły 24,1 proc. rdr do 4,856 mld euro, a w całym 2022 roku - o 20,9 proc. do 17,582 mld zł. Sprzedaż LFL wzrosła w 2022 roku o 20,6 proc.

 

Dołącz do dyskusji: Biedronka bez chipsów Lay's. „Negocjacje trwają”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bb
wiadomość dnia...
0 0
odpowiedź
User
walter
i bardzo dobrze
0 0
odpowiedź
User
Seba
Urzekła mnie ta historia
27 4
odpowiedź