SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka włącza się w akcję Caritasu „Kromka chleba dla sąsiada”

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) włączyła się po raz kolejny w akcję Caritasu „Kromka chleba dla sąsiada”. Przez dwa dni w 715 sklepach tej sieci prowadzona będzie zbiórka żywności, która potem trafi do starszych osób.

Article

„Kromka Chleba dla Sąsiada” jest akcją, która od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, cierpiącym z powodu niedostatku. Jej celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby innych oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy niewiele. W tym roku kampania trwa od 16 do 23 września.

W dniach w najbliższy piątek i sobotę w 715 sklepach Biedronka na terenie całej Polski prowadzona będzie zbiórka żywności, która potem zostanie przekazana potrzebującym.

- Żyjemy szybko, zapatrzeni we własne, często błahe, problemy i nie dostrzegamy tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Zazwyczaj są to osoby mieszkające tuż obok, które codziennie mijamy. Ta niezwykła akcja ma nas uwrażliwić na ludzką krzywdę i pokazać, że przy niewielkim wysiłku, ale w dużej grupie, możemy zrobić coś naprawdę wielkiego. Tylko w 2017 roku, dzięki zaangażowaniu klientów sieci Biedronka, wspólnie m.in. z Caritas Polska, udało się zebrać łącznie 1 039 911 kg żywności - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR, Jeronimo Martins Polska.

Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce od 2006 roku. Są to partnerskie programy pomocy żywnościowej dla osób najuboższych, potrzebujących, a w szczególności dla seniorów. Np. program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności z krótkim terminem ważności „Spiżarnia Caritas” został wdrożony w  682 sklepach sieci Biedronka. W jego ramach co miesiąc pomoc otrzymuje 20 tys. osób.

W marcu tego roku wprowadzony został nowy program społeczny skierowany przede wszystkim do seniorów. Jego głównym elementem jest karta „Na codzienne zakupy”, którą można dokonać płatności w sklepach Biedronka. Programem zostało objętych 5 tys. osób w całej Polsce.

Biedronka odnotowała 5,762 mld euro przychodu w pierwszym półroczu tego roku (68,4 proc. przychodów całej grupy Jeronimo Martins). Nakłady na inwestycje portugalskiej firmy wyniosły 295 mln euro, z czego 56 proc. wydano na rozwój sieci Biedronka.

Biedronka ma w całej Polsce 2832 sklepy.

Dołącz do dyskusji: Biedronka włącza się w akcję Caritasu „Kromka chleba dla sąsiada”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl