SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kropka TV” zostaje na rynku. Jest nowy wydawca

Sieć Biedronka oficjalnie potwierdziła, że tygodnik telewizyjno-poradnikowy „Kropka TV” będzie w dalszym ciągu sprzedawany w jej sklepach. Jego wydaniem zajmie się spółka Petstar. Nie zmieni się zespół redakcyjny magazynu.

Kolejny numer ma tradycyjnie ukazać się w poniedziałekArticle

O tym, że tygodnik zostaje w sklepach sieci Biedronka informowaliśmy w środę. W czwartek nasze nieoficjalne ustalenia potwierdził właściciel sklepów, Jeronimo Martins Polska. Biedronka zleciła wydawanie magazynu nowemu wydawcy, spółce Petstar (wcześniej odpowiadało za to Wydawnictwo Edipresse). Jak podkreślono, dzięki temu utrzymany będzie cykl wydawniczy i kolejny numer (45) ukaże się w poniedziałek 7 listopada.

„Wiedząc, jaką popularnością cieszy się Kropka TV wśród naszych klientów, podjęliśmy działania, aby kontynuować wydawanie tego tytułu, szukając nowego wydawcy. Jesteśmy przekonani, że decyzja Biedronki o kontynuacji tego projektu, ucieszy wierne grono czytelników, którzy nie wyobrażali sobie, aby po 16 latach ich ukochane pismo zniknęło z rynku” – mówi cytowana w komunikacie Marta Osial, dyrektorka kategorii w sieci Biedronka.

„Decyzja Biedronki o kontynuacji projektu ucieszy zapewne wierne grono czytelników – klientów sieci Biedronka. Dzięki niej utrzymane zostaną także miejsca pracy zespołu tygodnika” – dodaje  Agnieszka Świecka-Pilaszek, redaktor naczelna magazynu.

Jak zapowiada Biedronka, na początku przyszłego roku „Kropka TV” będzie ukazywać się w nowej koncepcji.

Edipresse rezygnuje z „Kropki TV”

Zmiana wydawcy „Kropki TV” wynika z lipcowej decyzji Wydawnictwa Edipresse (części Edipresse Holdingu, która pozostała w rękach Szwajcarów po sprzedaży biznesu prasowego Burdzie) o zaprzestaniu wydawania magazynu. Powodem była „sytuacja na rynku w Polsce i na świecie, związana przede wszystkim z najwyższą od ponad 25 lat inflacją oraz ogromnym wzrostem kosztów, a także trendy spadkowe na rynku prasy”. Sam Edipresse Holding jest obecnie w likwidacji.

Od lipca sieć Biedronka poszukiwała nowego podmiotu, który zajmie się przygotowaniem tytułu, dostępnego wyłącznie w dyskontach sieci. - Klienci dzwonili, prosili, by nie zamykać tytułu - mówiła nam osoba znająca kulisy sprawy.

Spółka Petstar Król do 1 września była wydawcą serwisów Psy.pl i Koty.pl, sprzedała je firmie HiPets.

„Kropka TV” w sprzedaży od 2006 roku

Za spółką Petstar Król stoi Amadeusz Król, który ostatnio pracował w Wydawnictwie Edipresse jako dyrektor generalny, odpowiedzialny za „Kropkę TV”. To on stał za powstaniem tygodnika - „Kropka TV” pojawiła się w sprzedaży w 2006 roku i była wydawana przez kierowaną przez Króla spółkę P&P. W 2013 roku sprzedał większościowy pakiet firmy Wydawnictwu Edipresse.

Do spółki Petstar Król ma przejść większość pracowników „Kropki TV”, w tym redaktor naczelna pisma Agnieszka Świecka-Pilaszek. Ostatnie wydanie „Kropki TV” przygotowane przez Edipresse Polska to numer 44., który ukazał się w poniedziałek 31 października

Wydawca ani sieć Biedronka nie ujawniają wysokości nakładu i sprzedaży „Kropki TV”.

Biedronka to największa sieć dyskontów w Polsce, licząca ponad 3,28 tys. sklepów. W drugim kwartale br. sprzedaż w sklepach sieci liczona w złotych wzrosła rok do roku o 26,9 proc., a w ujęciu porównywalnym (bez efektu otwarcia nowych placówek) - o 22,5 proc. Sieć zanotowała 4,45 mld euro wpływów kwartalnych i 8,29 mld euro w całym półroczu.

Dołącz do dyskusji: „Kropka TV” zostaje na rynku. Jest nowy wydawca

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prax
pracowałem tam przez chwilę, większego eldorado nie pamiętam, money for nothing jakieś kółko wzajemnej adoracji
odpowiedź
User
Marcin Lewandowski
W nowym roku Kropka TV będzie ukazywać się w nowej koncepcji, gdzie zwiększy liczbę stacji do 125. Ciekawe, czy dojdą z ogólnych - Antena HD, Tele 5, TVS, Polonia 1, Polsat Rodzina i TVP HD, z filmowych - Polsat Seriale, AMC, Canal+ Seriale, Canal+ Family, Novelas+, Cinemax 2, FilmBox Extra HD, Sundance TV i Sci Fi, z lifestylowych i muzycznych - BBC Lifestyle, Stars.TV, Mezzo i E! Entertainment, z dokumentalnych - TVP Dokument, TVP Nauka, Discovery Life i Polsat Doku, a z informacyjnych - TV Republika, Biznes 24 i News 24.
odpowiedź