SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka otworzyła pierwszy sklep franczyzowy. Będzie otwarty w niedziele z zakazem handlu

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) otworzyła w czwartek swój pierwszy sklep franczyzowy. Placówka w tym formacie funkcjonuje w miejscowości Dobrzyca niedaleko Kalisza. Dzięki franczyzie sieć chce otworzyć się na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami.

Article

- Na współpracę z Biedronką zdecydowałem się nie tylko ze względu na kwestie formalne – korzystne warunki współpracy, pakiet szkoleń i wsparcie na każdym z etapów działalności. Najbardziej przekonało mnie partnerskie podejście do mnie jako lokalnego przedsiębiorcy, który zaczyna przygodę z franczyzą w formacie Biedronki. Od początku czułem, że moje zdanie jest ważne, dostaję dużą niezależność, a potrzeby mieszkańców Dobrzycy są dla Biedronki realnie istotne - mówi Radosław Wojcieszak, franczyzobiorca odpowiedzialny za sklep w Dobrzycy.

Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu sieci sklepów Biedronka podkreśla, że otwarcie sklepu Biedronka w modelu franczyzowym to kolejny element strategii rozwoju sieci. - Współpraca na zasadzie franczyzy to ogromne korzyści dla obu stron. Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze - merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe. Dajemy też coś, co trudno wycenić, czyli poczucie stabilizacji, a jednocześnie niezależności. Wierzymy, że lokalny mieszkaniec-franczyzobiorca najlepiej rozumie społeczność, w której żyje: wie, czego jej potrzeba, jakie ma oczekiwania. Dzięki niemu jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów - mówi Micińska.


Nowy sklep Biedronki w Dobrzycy, przy ul. Krotoszyńskiej 41a, powstał w nowoczesnym formacie sieci. Posiada 46 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), 4 kasy tradycyjne i ladę tradycyjną. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi ok. 650 m2. Jest podzielona na odrębne strefy produktowe. W jednym stałym miejscu znajdują się wszystkie wymagające przechowywania w niskiej temperaturze „delikatne” warzywa i owoce. Pieczywo, kosmetyki, a także produkty z promocji również mają specjalnie wydzielone miejsce w sklepie.

Jak podały "Wiadomości handlowe", franczyzowa Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta również w dni objęte zakazem handlu. - Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - poinformowało biuro prasowe dyskontowej sieci.

W modelu franczyzowym działają na polskim rynku takie sieci handlowe, jak m.in. Żabka i Stokrotka.

Dołącz do dyskusji: Biedronka otworzyła pierwszy sklep franczyzowy. Będzie otwarty w niedziele z zakazem handlu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl