SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka znów podnosi pensje. Ile zrobią kasjerzy i magazynierzy?

Od lipca sieć handlowa Biedronka (Jeronimo Martins Polska) podwyższy wynagrodzenia pracownikom swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych. Więcej zarobią osoby na stanowiskach kasjera, sprzedawcy-kasjera, pracownika sklepu, zastępcy kierownika sklepu, inspektora ds. administracyjno-magazynowych oraz magazyniera.

Pracownicy Biedronki, fot. materiały prasoweArticle

Po podwyżce sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w Biedronce, zarobi od lipca 2023 r. nie mniej niż 4050 zł do 4400 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 4200 zł do 4650 zł brutto.

Z kolei magazynier z najmniejszym stażem będzie zarabiał 4400 - 4700 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 5050 - 5350 zł brutto. Po trzech latach stawki te zwiększają się odpowiednio do poziomu 4850-5150 zł brutto i 5350-5650 zł brutto

Więcej będzie zarabiać ponad 60 tys. pracowników, ponad trzy czwarte osób zatrudnionych w Biedronce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym pracodawcą w Polsce, natomiast liczymy się z tym, że spoczywa na nas odpowiedzialność nie tylko za naszych pracowników, ale również ich rodziny. Stabilne zatrudnienie to wartość, która oferujemy każdemu, kto już jest częścią naszej załogi lub zdecyduje się do niej dołączyć, a regularne podwyżki pensji są naszym priorytetem. To dzięki zaangażowaniu naszych ludzi możemy wspólnie osiągać sukcesy - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Druga podwyżka w Biedronce w tym roku

Poprzednio kwoty wynagrodzeń w sklepach i centrach dystrybucyjnych Biedronki podniesiono z początkiem stycznia br., podwyżka wyniosła od 500 do 700 zł. Firma zapowiedziała, że w ciągu roku przeznaczy na podwyżki prawie 600 mln zł.

Firma przypomina w komunikacie, że w kwietniu br. 55 tys. jej pracowników (osoby zatrudnione w sklepach, w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich) dostało nagrodę specjalną twórcy Jeronimo Martins w kwocie 3750 zł brutto, a w czerwcu - zasilenie e-kodu pracowniczego (w wysokości od 140 do 260 zł, w zależności od osiąganego dochodu).

W pierwszym kwartale br. sprzedaż porównywalna w sklepach Biedronka poszła w górę o 24,5 proc., a zysk EBITDA wzrósł z 318 do 390 mln euro. Na koniec marca działało 3,4 tys. sklepów tej sieci, w całym roku ma powstać 130-150 nowych.

Dołącz do dyskusji: Biedronka znów podnosi pensje. Ile zrobią kasjerzy i magazynierzy?

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan bojkotów
Przecież Biedronka sprzedaje prorosyjskie czekolady milka i ciastka oreo. Totalny bojkot natychmiast! Bojkot generalny Biedronki w całej Polsce :)
odpowiedź
User
Kuba
Ile zarobią? Więcej niż wielu dziennikarzy. Smutne czasy.
odpowiedź
User
Były dziennikarz
Szczerze? Moje wymarzone miejsce pracy. Niestety już lata nie te, ale gdybym zaczynał i byłby już takie markety to b. chętnie.
odpowiedź