SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka podwyższa pensje o 200-250 zł

Od 200 do 250 zł wzrosną od stycznia 2022 roku wynagrodzenia pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych sieci sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska). Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł, a jeśli ma staż powyżej 3 lat  - od 3600 zł do 4050 zł.

Article

Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych o około 8 proc., w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska.

Od 1 stycznia 2022 roku ponad 60 tys. zatrudnionych przez tę sieć otrzyma podwyżki, na które sieć Biedronka w skali roku przeznaczy ponad 142 mln zł.

- Pragnę wyrazić moje wielkie uznanie i wdzięczność za gotowość naszych pracowników do reagowania na zmiany oraz umiejętność wykorzystania wszystkich możliwości, a także za zaangażowanie i odwagę, które wszyscy oni wykazują. Jestem dumny, że zespół Biedronki tworzą tak zaangażowani i profesjonalni ludzie, którzy zawsze są gotowi do podejmowania wyzwań - powiedział Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 3600 zł do 4050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5100 zł.

Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3800 - 4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650 - 4950 zł.
Pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych, powiększające ich realne wynagrodzenia.

- To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo trudnego czasu pandemii w poprzednich latach również przeprowadzaliśmy podwyżki. Chcąc być pracodawcą pierwszego wyboru w branży handlowej dbamy również o szereg przekraczających rynkową średnią benefitów oraz wsparcie w okresie świątecznym - Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Biedronka wydała w tym roku dodatkowo ponad 100 mln zł na dofinansowanie świątecznych zakupów swoich pracowników oraz ufundowała ponad 150 tys. paczek dla pracowników sieci oraz ich dzieci. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach niemenedżerskich i część współpracowników sieci otrzymało specjalne rabaty w wysokości do 1000 złotych do wykorzystania podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka. Pracownicy sieci Biedronka dostali również dodatkowe zasilenia finansowe w postaci specjalnych e-kodów, również do wykorzystania na zakupy w sieci.

Jak co roku Biedronka przygotowała też specjalne paczki świąteczne dla 77 tysięcy dorosłych oraz 75 tysięcy ich dzieci. Zatrudnieni otrzymali eleganckie walizki kabinowe wypełnione m.in. kompletami ręczników oraz kosmetyczkami i słodyczami. Paczki dla dzieci pracowników zostały podzielone na przedziały wiekowe: 0-2 lat, 3-6 lat, 7-10 lat i 11-18 lat. Znalazły się w nich zabawki, gry, elektronika, słodycze oraz zdrowe przekąski.

Dołącz do dyskusji: Biedronka podwyższa pensje o 200-250 zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kr
Oczywiście brutto. Zapomnieli dodać.
24 4
odpowiedź
User
nickol
Warto uzupełnić.
- pracownik musi wypracować nie mniej niż 160 h w miesiącu kalendarzowym,
- sklep w którym pracownik jest zatrudniony, musi wyrobić normę obrotów.
- to kwoty brutto, prawie 40% zabiera państwo.
18 3
odpowiedź
User
WER
Oczywiście brutto. Zapomnieli dodać.

Czy to mało za wykładanie towaru na półki i naliczanie klientów przy kasie? Dla porównania strażnik więzienny na dzień dobry dostaje na rękę 3100 zł netto. Porównaj sobie ryzyko zawodowe obu tych zawodów, i pomyśl potem dwa razy zanim zaczniesz znowu narzekać.
10 26
odpowiedź