SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka wprowadza przerwy w pracy sklepów

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) wdraża na czas epidemii koronawiusa kolejny środek ostrożności. W ciągu dnia w sklepy będą miały godzinną przerwę techniczną.

Article

Sklepy Biedronka w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa od ponad tygodnia czynne są w skróconych godzinach, od 8:00 do 20:00.

Przerwa techniczna w Biedronkach

Teraz dodatkowo między godz. 13:30 a 14:30 dyskonty będą nieczynne dla klientów z powodu przerwy technicznej. Ma ona służyć bezpieczeństwu pracowników, którzy przychodzą do pracy na dwie zmiany. W czasie przerwy technicznej możliwe będzie bezpieczne wymienienie ekip z porannej i popoludniowej zmiany.  Chodzi o minimalizację ryzyka, aby pracownicy obu zmian nie mieli ze sobą bezpośrednich kontaktów.

O zmianach klienci Biedronek zostają powiadomieni w sklepach (plakaty), dodatkowo użytkownikom programu lojalnościowego Moja Biedronka sieć rozsyła SMS-y.

W Polsce działa nieco ponad 3 tys. sklepów Biedronka. W ub.r. ich przychody sprzedażowe zwiększyły się o 7,9 proc. do 12,621 mln euro, a w ujęciu like-for-like wzrost wyniósł 5,8 proc. Liczba sklepów zwiększyła się o 102 do 3 002. W tym roku ma przybyć ponad 100, a w tysiącu będą działały kasy samoobsługowe.

Sklepy w czasie epidemii koronawirusa

Sklepy w związku z epidemią koronawirusa wprowadzają szereg dodatkowych środków bezpieczeństwa oraz inne zmiany w funkcjonowaniu.

W Biedronkach pojawiły się podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów, a przy kasach pojawią się nawilżane chusteczki Dada. Przy kasach pojawi się też oznaczenie wskazujące odległości 1 metra, które między sobą powinny zachować stojące w kolejce osoby.

Największa sieć dyskontów wprowadziła w tym tygodniu również zasadę pierwszeństwa wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia placówki. Starsi mogą ominąć kolejki do kas w ramach inicjatywy "Czas na pomaganie seniorom 65+". W Biedronkach pojawiły się skrzynki, gdzie seniorzy mogą wrzucić kartkę z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów.

W Tesco starsze osoby, najbardziej narażone na zarażenie SARS-COV-2, mają możliwość zrobienia zakupów bez kolejek w godzinach 9-10. W tym czasie sklepy pozostaną otwarte dla wszystkich, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa w wyznaczonym czasie osobom starszym.

Od 24 marca ułatwienia w zakupach dla seniorów wprowadziła również Grupa Eurocash. W ramach akcji „Zakupy dla Seniora 60+” pomoc starszym oferowana jest w sklepach pod szyldami sbc, Delikatesach Centrum, Euro Sklepie, Gamie, Groszku, Lewiatanie.

W sklepach Lidl pojawiły się płyny antybakteryjne i środki odkażające dla pracowników i klientów, kasjerzy chronieni są przesłonami z pleksi. Sieć na plakatach i ulotkach informuje także o sposobach na ograniczanie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa dla pracowników wprowadziła też franczyzowa sieć Żabka. Sklepy działające pod tym szyldem są czynne krócej niż zwyczajowo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka wprowadza przerwy w pracy sklepów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ona
Biedra czynne nie do 20 tylko do 21 głupoty piszecie
odpowiedź
User
internauta
W Lidlu przez te osłony pleksi nie można zeskanować karty Lidl Plus, więc i tak trzeba wsadzić tam rękę kasjerowi. Super zabezpieczenie. Gratulacje dla osób, które to wymyśliły.
odpowiedź
User
Czarna
Czemu piszecie głupoty. A późnij ludzie się śmiej
odpowiedź