SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pół tysiąca szkół dostanie środki menstruacyjne od Biedronki

Biedronka we współpracy z programem „Akcja Menstruacja w Twojej szkole" przekazuje podpaski, tampony i wkładki marki własnej Femina wybranym polskim szkołom. Organizatorzy akcji planują, że do końca roku wsparcie otrzymają uczennice z około 500 placówek w Polsce.

Article

Fundacje i organizacje działające na rzecz kobiet biją na alarm: prawie 40% Polek znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej, może rezygnować z zakupów środków menstruacyjnych. Przez brak podstawowych produktów higienicznych, takich jak tampony czy podpaski, tysiące uczennic opuszczają raz na miesiąc zajęcia lekcyjne.

Biedronka pomaga polskim uczennicom  

Akcja sieci sklepów Biedronka i „Akcji Menstruacji” ma na celu zmianę tej sytuacji i zapewnienie jak największej grupie dziewcząt poczucia komfortu i bezpieczeństwa podczas miesiączki. Od teraz tysiące polskich uczennic znajdą w szkolnych toaletach bezpłatne podpaski, tampony i wkładki marki własnej sieci Biedronka – Femina.

W szkołach zawisły już plakaty informujące o programie, na kanałach społecznościowych można też znaleźć prostą instrukcję, jak zgłosić wybraną placówkę do programu. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie akcjamenstruacja.pl/am-w-twojej-szkole. Każda z biorących udział w akcji szkół otrzymuje specjalne pudełka na środki menstruacyjne oraz roczny zapas środków menstruacyjnych.

- Cieszymy się, że tak duża marka jak Biedronka dostrzegła problem ubóstwa menstruacyjnego i postanowiła włączyć się w działania fundacji Akcja Menstruacja w szkołach. Dzięki naszej współpracy tysiące osób uczących się zyskają stały dostęp do środków higienicznych i będą mogły bez przeszkód uczestniczyć we wszystkich zajęciach - komentuje Emilia Kaczmarek, prezeska fundacji Akcja Menstruacja.

Biedronka w maju br. sieć wystartowała z inicjatywą „Razem zacznijmy okres zmian”. Jej zasady są bardzo proste. Przy zakupie środków menstruacyjnych marki Femina, klienci otrzymują voucher o wartości tych produktów. Całą kwotę mogą przeznaczyć na zakup dowolnych artykułów w sklepach Biedronka bądź organizacje społeczne działające w obszarze ubóstwa menstruacyjnego, zrzeszone w ramach inicjatywy „Okresowa Koalicja”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pół tysiąca szkół dostanie środki menstruacyjne od Biedronki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amanda
Brawo za tę akacje! Ja co prawda jestem już dorosła i stać mnie podpaski, biobidet gruszkę do podmywania czy tampony, ale wiem, że nastolatki nie mają czasem za co kupić podpasek i nie każdych rodziców na to stać. Czego się mocno wstydzą i nie mówią o tej sytuacji nikomu. Darmowe środki higieny na pewno choć trochę poprawią ich sytuację.
2 2
odpowiedź
User
Trybun_błaznów
Kampania jak w kraju trzeciego świata. Przedstawiciele światowego marksizmu kulturowego nie mają oporów wprowadzać w dyskurs publiczny takich kwestii jak fizjologiczne aspekty życia człowieka. Te "feministki" robią to już na pełen etat - zawodowo...
1 0
odpowiedź