SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka sprzedała towary za 7,7 mld euro w 2013 r.

Sprzedaż sieci Biedronka, według wstępnych danych, wzrosła o 14,4% licząc rok do roku do 7.703 mln euro w 2013 r., podało Jeronimo Martins w raporcie.

Wzrost wyrażony w PLN wyniósł 15% r/r. Sprzedaż na sklepach porównywalnych (like-for-like) Biedronki wzrosła o 4,2% w skali roku.

W samym IV kw. ub. r. przychody Biedronki wyniosły 2,06 mld euro, co oznacza wzrost o 10,6% w skali roku (12,6% r/r w PLN).

Jeronimo Marrins podało, że skuteczne wdrożenie programu rozwoju, w ramach którego zostało otwartych 280 sklepów (268 netto), wzrost sprzedaży like-for-like były głównymi motorami wzrostu wyników w Polsce pomimo wymagającego rynku. Spółka ocenia, że poniesione nakłady inwestycyjne mają negatywny wpływ na jej marże w krótkim okresie, jednak w dłuższej perspektywie są kluczem do dalszego wzmacniania przewagi konkurencyjnej i obrony pozycji lidera na rynku.

Spółka poinformowała także, że rozwój sieci Hebe w Polsce przebiega zgodnie z planem - od marca do grudnia spółka uruchomiła 36 sklepów tej marki.

Jeromino Martins to portugalska grupa działająca w sektorze FMCG. Jest właścicielem sieci Biedronka - największej sieci detalicznej w Polsce. W październiku ub.r. grupa otworzyła w Polsce 2000. sklepów, a jej plany przewidują osiągnięcie 3000 sklepów pod marką Biedronka w 2015 r.

Dołącz do dyskusji: Biedronka sprzedała towary za 7,7 mld euro w 2013 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
chyba Jeronimo Martins... profeska ;)
odpowiedź