SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka ze sklepem w eleganckiej galerii handlowej. Sieć odświeża format ultra mini

Biedronka ma obecnie około 100 sklepów w małym formacie nazywanym ultra mini. Sieć odświeżył ten format, otwierając sklep w warszawskiej Elektrowni Powiśle, designerskim centrum handlowym w Warszawie. Dotąd galeria wyróżniała się tym, że nie ma typowego supermarketu.

Article

Elektrownia Powiśle to centrum handlowe, które działa od 2020 r.w odrestaurowanych budynkach starej kotłowni i maszynowi. Zachowano m.in. całą metalową konstrukcję pod dachem z silosami, do których wsypywano węgiel, kominy czy szyb windy, którą transportowano w przeszłości węgiel. Jednocześnie w wystroju obiektu wykorzystano wiele mniejszych elementów z dawnej elektrowni.

Część handlową stanowi 60 sklepów zarówno polskich i zagranicznych marek w obiekcie jest jeszcze część restauracyjną oraz strefa beauty z salonami kosmetycznymi i fryzjerskimi. Jednak oferta Elektrowni Powiśle różni się od tego co znajdziemy w przeciętnym centrum handlowym - obiekt postawił na nieobecne w Polsce marki czy brandy niszowe. W Elektrowni nie było też dotąd typowego supermarketu – zamiast niego na samym dole odbywał się targ żywności Plonoteka.

Od 29 września działa tam jednak Biedronka w formacie ultra mini - sklep zajął 500 mkw. i oferuje 2300 pozycji. We wnętrza sklepu wkomponowano elementy dawnej elektrowni.

- Sklep w Elektrowni Powiśle wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED czy urządzenia chłodnicze, w których zastosowano przyjazny dla środowiska naturalny gaz CO2. Pomimo nieco mniejszej niż zwykle powierzchni, placówki w formacie Ultra Mini są zaprojektowane w nowoczesny sposób gwarantujący przestronne rozlokowanie średnio około 2,3 tys. produktów przeznaczonych do sprzedaży - mówi Jakub Linkowski, starszy menedżer  ds. projektów operacyjnych w sieci Biedronka.

Pierwszy raz Biedronka ultra mini z ladą mięsną

Sklep ten jako pierwszy w tym formacie oferuje sprzedaż z obsługą zza lady mięsnej. Placówkę wyróżniają szerokie alejki i pionowe lady chłodnicze, umieszczone wzdłuż większości ścian w sklepie. Regały chłodnicze są węższe. W placówce zrezygnowano z poziomych lodówek, w których dotychczas przechowywane były mięsa i mrożonki.

W Biedronce jest też strefa cukierni i piekarni z samoobsługową krajalnicą do chleba, która ma pozwala klientom na samodzielne krojenie pieczywa. W sklepie są dwie kasy obsługowe, umieszczone pod ścianami, także cztery kasy samoobsługowe.

Pojawienie się Biedronki wywołało liczne komentarze w social mediach Elektrowni Powiśle. Zdania komentujących co do obecności takiego sklepu w obiekcie są podzielone. Elektrownia Powiśle tłumaczy, że pojawienie się Biedronki to odpowiedź na zapotrzebowanie okolicznych mieszkańców. Niewątpliwie będzie on generatorem ruchu w obiekcie, którego część sklepowa w dni powszednie świecie raczej pustkami.

Warto dodać, że Biedronkę znajdziemy też np. w Centrum Praskim Koneser, gdzie działa również konkurencyjny dyskont Aldi.

W czwartek Biedronka otworzyła w stolicy jeszcze jeden sklep w formacie ultra mini mieszczący się pod adresem Żwirki i Wigury 3a. W piątek ruszy zaś sklep w budynku Atlas Tower.

Biedronka ze wzrostem przychodów

W drugim kwartale br. przychody sprzedażowe sklepów Biedronka liczone w złotych zwiększyły się rok do roku o 26,9 proc., a w ujęciu LFL o 22,5 proc. Liczone w euro wyniosły 4,4 mld euro, po wzroście o 23,7 proc. W całym minionym półroczu firma otworzyła 40 nowych sklepów (wzrost liczy placówek netto wyniósł 33), zaś remont przeszło 127 sklepów.

Dołącz do dyskusji: Biedronka ze sklepem w eleganckiej galerii handlowej. Sieć odświeża format ultra mini

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Format urtra mini? Aż się boje zapytać jak szerokie będą alejki i jak będzie przebiegac dokładanie towaru.

W sklepie pokazowym pewnie będzie ładnie. Ale co z kolejnymi sklepami w tym formacie.
7 1
odpowiedź
User
Mittwoch
dyskont dla bogaczy? kryzys gniecie krezusów....
5 3
odpowiedź
User
mike
dyskont dla bogaczy? kryzys gniecie krezusów....

Nie. Podczas kryzysu biedni stają się jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi.
Inna sprawa to po co kupować np. Colę w delikatesach za 8 zł skoro w biedrze tą samą można kupić za 5 zł.
10 1
odpowiedź