SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka zwiększa zatrudnienie w miejscowościach turystycznych

Sieć Biedronka na okres wakacji relokuje część swoich pracowników w miejsca, gdzie można spodziewać się wzmożonego ruchu turystycznego. Pracownicy, którzy przeniosą się do miejscowości turystycznych, mogą liczyć na specjalne nagrody oraz dodatki za delegacje.

Article

Biedronka odpowiada na wzmożony ruch w sklepach oferując swoim pracownikom możliwość delegacji lub zatrudnienie tymczasowe zewnętrznym kandydatom. W tym roku taka akcja ma miejsce już po raz piąty. Dotąd wzięło w niej udział ponad tysiąc pracowników sieci.

Praca na wakacje w Biedronce

Dodatkowych pracowników sieć potrzebuje m.in. w Rewalu, Dziwnowie, Mielnie, Ustroniu Morskim, Dźwirzynie, ale również w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

- Nasze placówki zlokalizowane m.in. w nadmorskich miejscowościach turystycznych cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapewne część Polaków zdecyduje się spędzić urlop w kraju. Aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi, po raz piąty powiększamy nasze zespoły o pracowników tymczasowych oraz naszych pracowników z innych sklepów, którzy deklarują chęć wyjazdu - komentuje Joanna Bukała, dyrektorka HR Makroregionu w sieci Biedronka.

Konkurencyjne warunki pracy na wakacje w Biedronce

Relokowani pracownicy Biedronki zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, poza swoim standardowym wynagrodzeniem (nawet 3600 zł brutto dla początkującego sprzedawcy-kasjera) mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej zależnej od wyników sklepu, a także na nagrodę letnią.

Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych nagroda letnia będzie wynosić do 350 zł brutto miesięcznie. Otrzymają ją zarówno stali pracownicy kilkudziesięciu placówek w kurortach, jak i zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji.

Ponadto osobom, które zdecydują się na relokację, wypłacone zostaną dodatki za delegacje przewidziane przepisami prawa. Biedronka zapewnia również darmowe zakwaterowanie dla chętnych oraz pokrycie lub zwrot kosztu dojazdu.

Relokacje osób zatrudnionych w Biedronce realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia. Zatrudniani od połowy czerwca na wakacje pracownicy sieci oprócz pracy w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, otrzymają konkurencyjną stawkę godzinową na podstawie umowy zlecenia.

Przychody sieci Biedronka wyniosły w pierwszym kwartale br. 3,4 mld euro, co oznacza wzrost o 3,9 proc. rdr. W krajowej walucie przychody wzrosły o 9,2 proc. rdr. Sprzedaż porównywalna  wzrosła o 6,5 proc.

Na koniec marca tego roku sieć Biedronka liczyła 3 130 sklepów, o 120 więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka zwiększa zatrudnienie w miejscowościach turystycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl