SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka wprowadza płatności mobilne iKASA dla klientów trzech banków (wideo)

W sklepach Biedronka został udostępniony system do obsługi płatności mobilnych - iKASA. Obecnie mogą z niego korzystać klienci Alior Banku, Getin Banku i Banku Pekao SA.

Article

Platforma iKASA została przygotowana we współpracy z firmą ICP Polska należącą do Grupy ICP, wiodącego  europejskiego dostawcy usług dla PoS. Przedstawiciele Biedronki podkreślają, że system ten zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu podwójnego poziomu szyfrowania w oparciu o najlepsze standardy kryptograficzne. Przez ostatnich kilka tygodnia iKASA była testowana przez pracowników Biedronki, którzy zrealizowali już ok. 26 tys. transakcji w ramach systemu.

Obecnie z płatności mobilnych we wszystkich ponad 2,2 tys. sklepów Biedronka mogą korzystać klienci posiadający rachunek w Alior Banku lub Getin Banku, a także klienci Banku Pekao SA w oparciu o działający w tym banku system PeoPay. Przy czym do systemu iKASA w każdej chwili mogą dołączyć kolejne banki oraz punkty handlowo-usługowe.

O tym, że w płatnościach mobilnych Biedronki będzie uczestniczył Bank Pekao SA, portal Wirtualnemedia.pl informował już w połowie sierpnia br. (więcej na ten temat).


Jak działają płatności mobilne w Biedronce? Opłacając zakupy przy kasie w uruchomionej aplikacji, należy wybrać opcję „Zapłać” i pokazać kasjerowi wyświetlony jednorazowy kod. Kasjer wprowadza kod w systemie kasowym, a klient akceptuje transakcję w swoim telefonie. Użytkownik ma możliwość stałej kontroli płatności poprzez sprawdzenie historii transakcji mobilnych w aplikacji. Ponadto dzięki połączeniu z bankowym rachunkiem osobistym informacje o kwocie transakcji znajdą się na wyciągu bankowym.

Podczas realizacji transakcji telefonem, urządzenie pozostaje cały czas w ręku klienta i nie trzeba podawać go sprzedawcy. Aplikacja zabezpieczona jest też specjalnym, ustalonym przez użytkownika, kodem PIN, który należy każdorazowo wpisywać podczas uruchamiania aplikacji. Jest on niezależny od kodu PIN przynależnego do karty płatniczej. Jeśli telefon dostanie się w niepowołane ręce, osoba trzecia, która nie zna unikalnego kodu PIN, nie będzie w stanie skorzystać z aplikacji.

iKASA działa na większości telefonów używanych na polskim rynku, czyli na telefonach z systemami operacyjnymi typu Android, iOS, BlackBerry, Symbian, Java oraz Bada. Zarówno ściągnięcie aplikacji, jak i wykonanie transakcji jest bezpłatne. Jedyny koszt ponoszony przez klienta to cena transmisji danych, uzależniona jest od danego operatora.

Aplikację iKASA można pobrać bezpośrednio ze sklepów internetowych bądź za pomocą linków wysyłanych SMS-em po aktywacji usługi iKASA w bankowości internetowej banków uczestniczących w projekcie. Dodatkowe informacje o tym systemie można znaleźć na stronie ikasa.com.pl oraz infolinii 22 844 00 44.

- Wprowadzenie płatności mobilnych to kolejny krok w celu podnoszenia komfortu zakupów w sklepach Biedronka. Płatności telefonem to szybka, łatwa i  bezpieczna metoda, a jednocześnie taka, która pozwala uniknąć kosztu opłaty interchange, jak ma to miejsce w przypadku transakcji kartami płatniczymi. W związku z tym nadal będziemy mogli bez przeszkód realizować naszą strategię codziennie niskich cen oraz być prekursorem wśród sieci handlowych we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów - komentuje Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

- Współpraca z siecią sklepów Biedronka wpisuje się w realizację przyjętej przez nas strategii oferowania klientom prostych i funkcjonalnych produktów i usług, działających w oparciu o nowoczesną bankowość internetową i mobilną - uzasadnia Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Banku. - Zależało nam w szczególności na wprowadzeniu płatności mobilnych tam, gdzie są one naprawdę potrzebne klientowi, gdzie nie ma alternatywy dla płatności gotówkowych. Taką siecią do tej pory była Biedronka - dodaje Wojciech Pantkowski dyrektor zarządzający departamentem klienta detalicznego w Banku Pekao SA.

Alior Bank i Getin Bank zaoferowały już swoim klientom zwrot do 50 zł miesięcznie (odpowiednio 5 i 10 proc. kwoty zakupów) wydanych w Biedronce w ramach płatności mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka wprowadza płatności mobilne iKASA dla klientów trzech banków (wideo)

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olek
Milowy krok w płatnościach za zakupy. To początek końca operatorów VISA i MASTERCARD. Czekam na Mbank. Moje gratulacje
27 11
odpowiedź
User
Pan Grzegorz
Szkoda, że PKO BP w tyle ze swoim IKO :/
13 9
odpowiedź
User
emilia
ale jak tu się zajestrować
10 9
odpowiedź
User
Paweł
A kiedy bedzie aplikacja dostępna na iPhona?
12 8
odpowiedź
User
ziluwp
A co z Windows Phone ?! :/
11 8
odpowiedź