SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka spodziewa się wzmożonego ruchu nad morzem, wydłuża godziny pracy nadmorskich sklepów

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) spodziewa się większego niż rok temu wzrostu liczby klientów w swoich sklepach w nadmorskich miejscowościach. Dlatego wydłuża godziny pracy części placówek tam zlokalizowanych, wprowadza specjalne autobusy, instaluje zewnętrzne warzywniaki i stoiska z napojami i lodami.

Article

Jeronimo Martins Polska podaje, że w sezonie wakacyjnym w nadmorskich miejscowościach ruch klientów w sklepach sieci Biedronka wzrasta średnio o blisko 130 proc. W związku z tym Biedronka przygotowuje szereg udogodnień dla klientów na sezon turystyczny w Polsce. Są to m.in. Biedronkobusy, zewnętrzne warzywniaki i stoiska z napojami i lodami, a także sklepy czynne całodobowo.

- W tym roku spodziewamy się, że ruch w nadmorskich miejscowościach będzie jeszcze bardziej wzmożony w porównaniu do poprzednich lat. Aby zapewnić naszym klientom bardziej przyjemne, atrakcyjne i wygodne zakupy, proponujemy im specjalne rozwiązania takie jak zewnętrzne stoiska, dedykowaną linię autobusową dowożącą klientów do sklepu w Łebie, a także sklepy całodobowe - mówi Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu Koszalin w sieci Biedronka.

Autobus, zewnętrzne stoiska z warzywami, owocami i lodami

Aby ułatwić dojazd do Biedronki, położonej poza centrum miasta w Łebie, sieć uruchomiła specjalną linię autobusową. Linia funkcjonuje od końca czerwca do 17 sierpnia. Specjalny autobus Biedronki będzie kursował w godzinach popołudniowych codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych. Pierwszy autobus wyrusza z Biedronki o godz. 15.00, kolejne co pół godziny, aż do godz. 19.00. Bilet na przejazd kosztuje złotówkę.

Detalista wprowadza też w nadmorskich miejscowościach stoiska z owocami na zewnątrz sklepów, wyposażone w wagę i osobną kasę, obsługiwaną przez pracownika. Takie punkty możemy znaleźć w Mielnie, Ustroniu Morskim, Dziwnowie, Ustce, Dźwirzynie. W tych miejscowościach znajdują się również zewnętrzne stoiska z chłodnymi napojami i lodami. Sklepy sieci w nadmorskich miejscowościach funkcjonować będą w wydłużonych godzinach. Wiele z nich będzie obsługiwać klientów całodobowo.

350 zł premii dla pracowników

W związku ze wzmożonym ruchem w tych placówkach, firma przenosi do nich część pracowników ze sklepów z całej Polski. Proponuje im – w okresie od połowy czerwca do końca sierpnia - możliwość połączenia pracy w nadmorskich sklepach z letnim wypoczynkiem. Pracownicy sieci mają możliwość wyboru pracy m.in. w Jastarni, Nowym Dworze Gdańskim, Stegnie, Dziwnowie i Władysławowie. Biedronka opłaci im dojazd i zakwaterowanie w wybranej miejscowości.

W ubiegłym roku z możliwości tej skorzystało 240 ochotników, którzy na czas wakacji zdecydowali się przenieść do wybranych nadmorskich kurortów. Ci, którzy skorzystają z propozycji wyjazdu otrzymają premię letnią w wysokości 350 zł brutto za miesiąc pracy oraz dodarki delegacyjne.

Jeronimo Martins w Polsce ma sieć ponad 3000 sklepów i blisko 300 placówek sieci Hebe.

Dołącz do dyskusji: Biedronka spodziewa się wzmożonego ruchu nad morzem, wydłuża godziny pracy nadmorskich sklepów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl