SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka z kolejną edycją kampanii „Kromka chleba dla sąsiada”

W najbliższy weekend, 20-21 września rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”.  Dzięki współpracy sieci sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością.

Article

Program „Kromka Chleba dla Sąsiada” ma na celu nie tylko bezpośrednią pomoc ubogim, lecz także uwrażliwienie społeczeństwa na los potrzebujących. Biedronka oraz Caritas Polska zachęcają Polaków, by zwrócili uwagę na osoby starsze, samotne, żyjące w najbliższym sąsiedztwie.

Kampania „Kromka chleba dla sąsiada” polega nie tylko na symbolicznym dzieleniu się chlebem w postaci paczek żywnościowych.

W ramach akcji do 22 września br. diecezjalne Caritas organizują wspólne wypiekanie chleba oraz dzielenie się nim w parafiach i na rynkach miast.

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji udało się zebrać łącznie 591 ton żywności na rzecz potrzebujących.

Kulminacyjnym momentem akcji „Kromka chleba dla sąsiada” będzie zbiórka żywności, która odbędzie się w dniach 20-21 września br. w 728 sklepach Biedronka. Zebrana żywność i artykuły pierwszej potrzeby zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom przez Parafialne Zespoły Caritas w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki tej kampanii oraz regularnym zbiórkom żywności w sklepach Biedronka pomoc uzyskało ok. 65 000 osób.

 

Dołącz do dyskusji: Biedronka z kolejną edycją kampanii „Kromka chleba dla sąsiada”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl