SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bieganie najpopularniejszą aktywnością fizyczną Polaków

Bieganie stało się najbardziej popularną aktywnością fizyczną Polaków, zdecydowanie wyprzedzając dotychczasowego lidera, jazdę na rowerze - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Bieganie najpopularniejszą aktywnością fizyczną Polaków

Od kilku lat liczba osób uprawiających sport utrzymuje się na podobnym poziomie (30%). W ciągu ostatniego roku nastąpiły zmiany wśród najbardziej popularnych sportów: bieganie, które do tej pory plasowało się na drugim miejscu, zaraz po jeździe na rowerze, jest teraz zdecydowanym liderem.

Liczba osób, które uprawiają biegi, w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyła się ponad trzykrotnie. Podobny wzrost jest widoczny w przypadku gimnastyki i ćwiczeń sprawnościowych, które znalazły się na trzecim miejscu najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych przez Polaków.

 

Wszystkie trzy dyscypliny (bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia sprawnościowe) są najpopularniejsze w grupie wiekowej między 15 a 34 rokiem życia, przy czym osoby najmłodsze (15-17 lat) najchętniej wybierają ćwiczenia sprawnościowe, osoby nieco starsze (18-24 lata) – bieganie, zaś osoby w wieku 25-34 lata - w równym stopniu bieganie i jazdę na rowerze. Pierwszą i trzecią w rankingu dyscyplinę sportową uprawiają w równym stopniu kobiety i mężczyźni, zaś jazdą na rowerze w większym stopniu zainteresowani są mężczyźni (65%).

Badanie "Sponsoring Monitor 2012/2013" zostało przeprowadzone metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAPI) na reprezentatywnej próbie N=1808 mieszkańców Polski w wieku 15–65 lat. Próba badania miała charakter losowo-udziałowy i była reprezentatywna ze względu na typ miejscowości zamieszkania respondentów, alokację terytorialną w postaci województwa, płeć, wiek oraz wykształcenie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bieganie najpopularniejszą aktywnością fizyczną Polaków

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BosyBiegacz
"...przy czym osoby najmłodsze (15-17 lat) najchętniej wybierają ćwiczenia sprawnościowe"

Jakie ćwiczenia sprawnościowe?
W tym, wieku dzieciaki mają na myśli SIŁOWNIĘ, a nie nie gimnastykę pokazaną na grafice. Bo czym wytłumaczyć lawinowo rosnącą liczbę wad postawy u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i wzrost agresji młodzieży?
Dominuje SIŁA, a nie SPRAWNOŚĆ, a to są dwie całkiem różne zmienne - połączone w tym badaniu, choć prezentują całkiem inne postawy i motywacje.

Co do biegania i rowerów - cóż, bieganie jeszcze jest najtańsze.
Spece od marketingu w sprzedaży rowerów stosują już wszystkie chwyty, aby ta forma była równie kosztowna, co posiadanie samochodu i bez porady doświadczonego cyklisty lepiej się nie wybierać do sklepu.
Kolejna branża, w której "cudowna różdżka" jest w rękach specjalistów od uszczęśliwiania i dojenia.

Więc jak ktoś chce zacząć coś uprawiać, wybiera bieganie, bo na rower trzeba wydać za dużo kasy, a sprzęty z marketu są tak marne, że każda wydana złotówka jest jawnym marnotrawstwem.
Póki co najzdrowiej jest biegać boso, ale do tego trzeba dojrzeć.
9 8
odpowiedź
User
eko
a jak się te % przekładają na miliony?
8 8
odpowiedź