SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

15 tys. zgłoszeń do „Big Brothera”. Ryszard Sibilski: jeden z najlepszych reality-show na świecie

Do powracającego po 11 latach przerwy reality-show „Big Brother” zgłosiło się dotąd prawie 15 tys. uczestników - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Szukamy takich osób, które mają coś do powiedzenia, oraz są charyzmatyczne i wyjątkowe - mówi nam Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska.

fot. TVN7Article

„Big Brother” rozpocznie się 17 marca i potrwa 91 dni. Finał jest planowany na niedzielę 16 czerwca br. Innowacją na polskim rynku telewizyjnym jest to, że nowy reality-show nie będzie realizowany w studiu telewizyjnym.

- To co wyróżnia naszego „Big Brothera” to fakt, że będzie on realizowany w prawdziwym domu, a nie w specjalnie wybudowanym studiu. Chcemy aby nasi uczestnicy czuli się komfortowo przez cały czas realizacji programu, dlatego zapewniamy im warunki, które w miarę możliwości przypominają jak najbardziej naturalne środowisko - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska. - Wprowadzamy zupełnie nową technologię. W naszym domu rozmieściliśmy około 70 automatycznie sterowanych kamer, które wkomponowaliśmy w wystrój wnętrza. Są one sterowane poprzez sieć Wi-Fi - dodaje.

Sibilski zdradza nam, że firma Endemol Shine Polska jest na etapie zaawansowanych prac technicznych w miejscu, w którym będzie odbywać się program.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że do „Big Brothera” zgłosiło się jak dotąd już niemal 15 tys. osób, które są zainteresowane zamieszkaniem w domu naszpikowanym kamerami. Casting do programu zakończy się wraz z końcem lutego. Wystartował on w połowie grudnia ub.r.

Spośród wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 15 uczestników, którzy wprowadzą się do Domu Wielkiego Brata.

- Najważniejszym elementem „Big Brothera” są ludzie, ich zachowania i historie. To oni tworzą program, dlatego najbardziej zależy nam na doborze odpowiednich uczestników. W chwili obecnej kończymy castingi, a spośród wszystkich kandydatów wyłaniamy takie osoby, które najwięcej wniosą do Domu Wielkiego Brata. Szukamy takich uczestników, którzy mają coś do powiedzenia, oraz są charyzmatyczni i wyjątkowi - mówi nam Sibilski.

Wielki Brat kilka razy dziennie w TVN7, dodatkowe wejścia w TVN i podgląd w Player.pl

Jak już informowaliśmy, życie uczestników widzowie Siódemki będą śledzić w „Big Brotherze”, od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Będzie to główny odcinek programu, który potrwa jedną godzinę. Później - o 23.15 - stacja pokaże „Big Brother Extra”, czyli materiały dodatkowe z Domu Wielkiego Brata i życie mieszkańców, które nie trafiły do prime-time’u.

Ponadto, w dni powszednie TVN7 szykuje aż trzy łączenia na żywo z Domem: „Big Brother - Pobudka” (godz. 9.50), „Big Brother - Popołudnie” (godz. 13.35) oraz „Big Brother - Podwieczorek” (godz. 16.40). Wejścia antenowe live potrwają kilka minut i mają zwiększać interakcję widzów z uczestnikami.

Co tydzień w Domu Wielkiego Brata odbędą się nominacje, podczas których mieszkańcy wskażą uczestników zagrożonych odejściem z programu. Później wystartuje głosowanie widzów, bo to oni wybiorą osobę, która zakończy przygodę z reality-show.

W każdą niedzielę o 20.00 stacja TVN7 wyemituje show na żywo, w którym główna prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak podsumuje mijający tydzień w programie, porozmawia z gośćmi i rodzinami mieszkańców Domu oraz powita uczestnika odchodzącego z „Big Brothera”.

Raz w tygodniu godzinne wejście „Big Brothera” pokazywać będzie również TVN - w niedziele o godz. 18.00, począwszy od 24 marca. Będzie można w nim obejrzeć podsumowanie najciekawszych wydarzeń, które się wydarzyły w mijającym tygodniu w Domu Wielkiego Brata.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się również, że podgląd Domu Wielkiego Brata będzie również dostępny na platformie Player.pl. - Program trwa prawie 100 dni, a pomiędzy uczestnikami przez ten okres zachodzą różnego rodzaju relacje, które można przyrównać do telenoweli. Chcemy to wszystko pokazywać widzom - komentuje nam prezes Endemol Shine Polska.

Twarzą i główną prowadzącą „Big Brothera” będzie wspomniana już wyżej Agnieszka Woźniak-Starak. - Obok niej na wizji zobaczymy inne osoby, w tym twarze związane z TVN, czy psychologów. Właśnie dopinamy ostatnie szczegóły w tym zakresie i podpisujemy umowy - zdradza Ryszard Sibilski.

Nowy „Big Brother” do czerwca

Mieszkańcy będą wykonywać zadania, podzielone na tzw. tygodnie tematyczne (podobnie jak w pierwszych edycjach „BB” w TVN). Tygodniowe misje będą zaliczane przez Wielkiego Brata. Od współpracy całej grupy oraz kreatywności poszczególnych zawodników zależy zdobycie odpowiednich profitów, np. papierosów.

W nowej edycji „Big Brothera” producenci postawią mocno na interaktywność. Właśnie na ten aspekt reality zwracali uwagę eksperci, pytani przez portal Wirtualnemedia.pl o potencjał tego formatu we współczesnej telewizji. Dyrektor programowa kanałów TVN7 i TVN Fabuła Katarzyna Mazurkiewicz podkreśla, że interakcje z widzami wpłyną na cały program.

- Żyjemy teraz w dobie internetu i mediów społecznościowych - pytanie jak uczestnicy odnajdą się w sytuacji izolacji? Jak będzie wyglądało prawdziwe życie bez internetowego filtra? Duży wpływ na to, co będzie się działo w Domu Wielkiego Brata, będą mieli widzowie - zaznacza szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

„Big Brother” wraca po 11 latach przerwy

Format reality-show „Big Brother” stworzyła firma Endemol w Holandii, jego pierwszą edycję zrealizowano w 1999 roku. W programie pokazywane jest przez całą dobę życie grupy uczestników mieszkających we wspólnym domu i wykonujących polecenia Wielkiego Brata. Ponadto co tydzień lub dwa tygodnie nominują innych uczestników, którzy mają odpaść z rywalizacji. Na osoby z największą liczbą wskazań głosują widzowie, decydując ostatecznie, kto opuści program. W konsekwencji co tydzień zmniejsza się liczba uczestników, w finale pozostają dwie osoby.

Polska wersja „Big Brothera” zadebiutowała w TVN wiosną 2001 roku, był to pierwszy klasyczny reality-show w polskiej telewizji. W latach 2001-2002 stacja pokazała trzy edycje programu. Dwie kolejne - jesienią 2007 i wiosną 2008 roku (w tej ostatniej wystąpili też celebryci) - można było oglądać w TV4.

Polsat wiosną 2001 roku zrealizował podobny reality-show „Dwa światy”, a potem przez kilka lat pokazywał „Bar”.

Największe zainteresowanie wywołała pierwsza polska edycja „Big Brothera”, popularność zdobyło kilkoro jej charakterystycznych uczestników, m.in. zwycięzca Janusz Dzięcioł (został potem posłem), Piotr Gulczyński, Manuela Jabłońska (wtedy Michalak) i Małgorzata Maier (obie prowadziły programy w TVN) oraz Klaudiusz Ševković. Drugą edycję wygrała Marzena Wieczorek, trzecią - Piotr Borucki, czwartą - Jolanta Rutowicz, a piątą - Jarosław Jakimowicz i Janusz Strączek.

„Big Brother” od początku wzbudzał duże kontrowersje, niektórzy (m.in. znani psychologowie i psychoterapeuci) krytykowali go za demoralizowanie i epatowanie prywatnością uczestników. Wiosną 2002 roku KRRiT ukarała TVN 300 tys. grzywny za to, że w odcinkach trzeciej edycji „Big Brothera” emitowanych przed godz. 23 eksponowano przemoc. Na mocy ugody nadawca wpłacił do budżetu państwa 50 tys. zł, 100 tys. zł przekazał Fundacji TVN, natomiast 150 tys. zł umorzono.

Jak informuje nas Ryszard Sibilski, „Big Brother” to jeden z najlepszych reality-show na świecie. - Fenomen tego programu potwierdza fakt, że jest on z powodzeniem realizowany na ponad 80 rynkach na świecie i gromadzi wielomiliardową widownię - komentuje.

Po latach wrócili już „Milionerzy” i „Idol”

„Big Brother” będzie kolejnym programem rozrywkowym wracającym do polskiej telewizji po wieloletniej przerwie. Od lutego 2017 roku TVN znów emituje teleturniej „Milionerzy”, poprzednio obecny w stacji od 1999 do końca 2010 roku (z przerwą w latach 2003-2007).

Polsat wiosną ub.r. pokazał nową edycję talent-show „Idol”, który poprzednio był emitowany w latach 2002-2005. Ponadto wiosną 2014 roku przejął po TVN prawa do „Tańca z gwiazdami”.

Dołącz do dyskusji: 15 tys. zgłoszeń do „Big Brothera”. Ryszard Sibilski: jeden z najlepszych reality-show na świecie

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
To będzie prawdziwe show. Ci ludzie w środku zrobią wszystko aby być zauważonym. A ponieważ od pierwszej edycji świat bardziej zwariował, to będzie spora dawka chamstwa, seksu, przemocy i prostackich konfliktów. Lud żąda chleba i igrzysk! Aż strach pomyśleć co do domu wejdzie a co gorsza z niego wyjdzie!
odpowiedź
User
iksiński
Pożyjemy, zobaczymy. To nie jest moja estetyka ale jestem ciekaw czy ludzie to kupią. Stawiam, że raczej nie...
odpowiedź
User
Monika
Czekam. Dobry ruch TVN.
odpowiedź