SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Bild” uruchomi stację telewizyjną. „Damy głos zwykłym ludziom”

Niemiecki dziennik „Bild” chce uruchomić własny kanał telewizyjny - informuje jego wydawca, koncern Ringier Axel Springer. Telewizja miałaby nadawać kilka godzin na żywo, a redakcja mieściłaby się w nowych pomieszczeniach w siedzibie wydawcy. W tej chwili Axel Springer czeka na decyzję w sprawie przyznania koncesji przez urząd ds. mediów.

Article

Informację o planach uruchomienia kanału telewizyjnego wydawca „Bilda” podał w poniedziałek. Stacja ma zacząć nadawanie przed planowanymi na koniec września wyborami do parlamentu federalnego. Ringier Axel Springer zapowiada, że w ramówce znajdzie się do sześciu godzin dziennie programów nadawanych na żywo, uzupełnianych filmami dokumentalnymi, reportażami i innymi audycjami - przekazano w komunikacie.

W wypadku najpilniejszych wiadomości emisja będzie przerywana, by skupić się na bieżących wydarzeniach. Nowy kanał ma być dostępny za darmo za pośrednictwem telewizji kablowej, satelitarnej i internetu.  Reklama mają być sprzedawane przez VISOON. Termin rozpoczęcia nadawania jest uzależnione od uzyskania koncesji, wydawanej przez urząd ds. mediów - Landesmedienanstalt Berlin-Brandenburg (MABB).

- Chcemy tworzyć telewizję, która nie poucza ludzi, ale raczej pokazuje to, co jest. Będziemy dawać głos zwykłym ludziom i przemawiać do nich z głębi duszy. 500 reporterów „Bilda” w całym kraju zabierze ze sobą widzów, pokazując im na świat na żywo i opowiadając o tym, co się dzieje. Ale reporterzy będą ich także słuchać i pozwolą im wypowiedzieć się w jakichkolwiek tematach, którymi są zainteresowani - skomentował Julian Reichelt, redaktor naczelny „Bild”, odpowiedzialny za kontent live dziennika.

Axel Springer jest już właścicielem telewizji Welt, jednej z głównych stacji informacyjnych w Niemczech. Kanał nazywał się poprzednio N24, ale w 2018 roku nadano mu nazwę innego dziennika koncernu – „Die Welt”.

Obecny nakład papierowej edycji mającego tabloidowy charakter "Bilda" wynosi blisko 1,7 mln. W ostatnich latach nakład gazety mocno spada, by poradzić sobie z odpływem czytelników tradycyjnej wersji dziennika, Axel Springer zainwestował znaczne środki w technologie cyfrowe i multimedialne - zaznacza agencja AFP. Już teraz na internetowej stronie gazety przez kilka godzin dziennie nadawana jest audycja na żywo.

Dołącz do dyskusji: „Bild” uruchomi stację telewizyjną. „Damy głos zwykłym ludziom”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
Był taki pomysł na... SUPERSTACJĘ ;)
odpowiedź