SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bill O’Reilly na urlopie, nie wiadomo czy wróci do Fox News

Oskarżony o molestowanie seksualne Bill O’Reilly, znany prezenter i komentator Fox News wyjechał na urlop. Dziennikarz i stacja utrzymują, że przerwa w pracy nie ma nic wspólnego z oskarżeniami i była wcześniej planowana. Jednak według niektórych źródeł O’Reilly może już nie powrócić na swoje stanowisko, a jego los leży w rękach rodziny Murdochów.

Bill O'Reilly Article

Afera, której bohaterem stał się Bill O’Reilly, gospodarz popularnego programu „O’Reilly Factor”  wybuchła na początku kwietnia br. po ujawnieniu przez „The New York Times”, że stacja Fox News płaciła kobietom zatrudnionym w niej na różnych stanowiskach za to, by nie oskarżały publicznie znanego dziennikarza i prezentera o dokonywane przez niego akty molestowania seksualnego. Za milczenie ofiar Fox News zapłaciła w sumie 13 mln dolarów.

W następstwie podejrzeń kierowanych pod adresem prezentera wiele znanych marek wycofało swoje reklamy nadawane przy „O’Reilly Factor”.

We wtorek na zakończenie swojego programu O’Reilly zapowiedział swoją nieobecność na antenie w nadchodzących dniach. Poinformował, że wybiera się na urlop i pożegnał się z widzami.

Amerykańskie media natychmiast połączyły zapowiedziane wakacje dziennikarza z ujawnionymi podejrzeniami o molestowanie. W rozmowie z serwisem NyMag O’Reilly kategorycznie temu zaprzeczył utrzymując, że obecny urlop został zaplanowany jeszcze jesienią ub.r. To samo powtórzył rzecznik Fox News zapowiadając, że prezenter powróci do swoich obowiązków w stacji 24 kwietnia br.

NyMag opierając się na informacjach z własnych źródeł w Fox News poddaje jednak w wątpliwość zapowiedzi O’Reilly i przypuszcza, że gwiazdor telewizyjny może już nie powrócić na stanowisko, a urlop jest jedynie próbą usunięcia oskarżanego dziennikarza z przestrzeni publicznej do czasu gdy afera nieco przycichnie.

Anonimowi pracownicy Fox News dodają, że dalsze losy O’Reilly są w rękach Ruperta Murdocha i jego synów, którzy poprzez koncern 21st Century Fox kontrolują Fox News.

Według nieoficjalnych informacji James Murdoch, obecny prezes 21st Century Fox chce natychmiast zdymisjonować O’Reilly, podczas gdy jego ojciec Rupert i starszy brat Lachlan chcieliby zatrzymać prezentera w Fox News. W ub.r. Rupert Murdoch nie był tak łagodny w wypadku innej afery o charakterze seksualnym w Fox News. Wówczas z potwierdzonymi później zarzutami molestowania spotkał się Roger Ailes, prezes Fox News i został usunięty ze stanowiska na wyraźne żądanie Ruperta Murdocha.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bill O’Reilly na urlopie, nie wiadomo czy wróci do Fox News

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl