SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft zaprezentował wyszukiwarkę Bing dla Skype'a napędzaną AI

Microsoft ogłosił wprowadzenie w aplikacjach mobilnych przeglądarek Bing i Edge. Microsoft wprowadza również nowego, zasilanego sztuczną inteligencją Binga dla Skype.

Dwa tygodnie temu Microsoft przedstawił nowego Binga i Microsoft Edge, oparte na sztucznej inteligencji. Od 7 lutego ponad milion osób w 169 krajów otrzymało dostęp do nowego Binga w wersji preview.

W środę Microsoft zaprezentował nowe aplikacje mobilne Bing i Edge. Jak dodał, 64 proc. wyszukiwań odbywa się na telefonach komórkowych. Dostępna na iOS i Android aplikacja mobilna Bing ma zdaniem firmy oferować nowe doświadczenie. Stuknięcie ikony Binga w dolnej części wywoła sesję czatu. Można w niej uczestniczyć podobnie jak w wersji desktopowej przeglądarki – zadając proste lub złożone pytania.

Koncern wprowadził też Bing dla Skype'a napędzany sztuczną inteligencją: dostępny od środy na całym świecie w wersji preview, nowy Bing w Skype ma dostarczyć pomocnych, udzielanych w czasie rzeczywistym odpowiedzi na pytania i może lepiej pomagać podczas kontaktów z innymi użytkownikami. Odpowiedzi sztucznej inteligencji na pytania będą mogły być widziane przez wszystkich uczestników danego czatu.

W miarę jak Microsoft będzie się uczyć i dopracowywać tę nową funkcję, firma przewiduje wprowadzenie jej w przyszłości do innych aplikacji komunikacyjnych, takich jak Teams.

W zeszłym roku finansowym polska spółka zależna Microsoftu, zajmująca się usługami marketingowymi i doradczymi, przy wzroście przychodów o 6,8 proc. do 486,8 mln zł osiągnęła 101,5 mln zł zysku netto, wobec 81,3 mln zł rok wcześniej. Zatrudnia ponad 410 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Microsoft zaprezentował wyszukiwarkę Bing dla Skype'a napędzaną AI

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ROK1984
AI, to zagrożenie, inteligencja, która może tworzyć wymyślone historie, dla alternatywnej rzeczywistości, a w rękach władzy ...
odpowiedź