SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bio-Med inwestors zebrał łacznie 20,6 mln zł z ofert prywatnych

Bio-Med Investors, podmiot powstały z połączenia funduszy private equity Vesuvio Capital oraz Bio-Med Capital, zamknął oferty prywatne o wartości 20,6 mln zł. Pierwsze notowanie akcji na NewConnect planowane jest na 30 lipca, poinformowała spółka w komunikacie. Firma szacuje osiągnięcie 5 mln zł zysku netto w 2010.

"Spółka wykorzysta pozyskane środki do rozbudowy portfela podmiotów niepublicznych - głównie z innowacyjnych branż: biotechnologia, medycyna i ochrona zdrowia" - czytamy w komunikacie.

"Połączenie Vesuvio Capital i Bio-Med Capital doszło właśnie do skutku, dzięki czemu powstał podmiot o kapitałach własnych przekraczających 25 mln zł. Czekamy jeszcze tylko na rejestrację zmian w KRS, która powinna nastąpić w ciągu 1-2 tygodni" - powiedział prezes Bio-Med, Andrzej Trznadel, cytowany w komunikacie.

Aktualnie w portfelu inwestycyjnym Bio-Med Investors znajduje się kilkanaście spółek publicznych i niepublicznych - planujących upublicznienie.

"Biorąc pod uwagę historyczne emisje tworzących Bio-Med Investors podmiotów, pozyskaliśmy łącznie 20,6 mln zł w gotówce i aktywach. Teraz czas aby je spożytkować. Szacujemy, że w 2010 r. osiągniemy zysk netto na poziomie 5 mln zł, co oznacza zwrot z kapitałów własnych na poziomie 20% w skali roku. Uważamy, że to bardzo dobry wynik" - dodał Andrzej Trznadel.

Połączenie Vesuvio Capital i Bio-Med Capital było związane z podwyższeniem kapitału zakładowego Vesuvio Capital oraz emisją nowych akcji, które objęli akcjonariusze Bio-Med Capital

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bio-Med inwestors zebrał łacznie 20,6 mln zł z ofert prywatnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl