SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cena bitcoina spada do 11 tys. dol., przyczynami restrykcje zapowiedziane w Korei Południowej i Chinach

Bitcoin, najbardziej znana kryptowaluta na rynku zanotowała znaczny spadek wartości w porównaniu z rekordową ceną osiągniętą w grudniu 2017 roku. Wśród przyczyn gwałtownych strat wartości kryptowaluty mogą być zapowiedzi uregulowania kwestii handlu wirtualnymi pieniędzmi w Korei Południowej i Chinach, a także realizacja zysków i nerwowe reakcje mniej doświadczonych inwestorów.

Article

Bitcoin spadł do najniższej od sześciu tygodni ceny. W ciągu ostatnich 24 godzin stracił 20 proc. wartości, wczoraj wartość waluty spadła do poziomu poniżej 11 tys. dol. To znacząca przecena tej kryptowaluty biorąc pod uwagę fakt, że w grudniu ub.r. bitcoin osiągnął rekordową jak dotąd cenę 20 tys. dol. za sztukę.

Na razie trudno przewidzieć jak w przyszłości będzie się kształtował kurs bitcoina i innych kryptowalut. Eksperci rynków finansowych w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl już w grudniu ub.r. zwracali uwagę na ryzyko związane z inwestowaniem w bitcoina, według niektórych z naszych rozmówców najbardziej znana kryptowaluta po gwałtownych grudniowych wzrostach może ostatecznie stracić nawet 90 proc. rekordowej wartości.

Wśród przyczyn nagłego przewartościowania bitcoina najważniejsze mogą dotyczyć spodziewanego kryzysu tej kryptowaluty na rynku azjatyckim. Kilka dni temu władze Korei Południowej zapowiedziały regulację segmentu wirtualnego pieniądza i wprowadzenie przepisów znacznie ograniczających handel kryptowalutami.

Według informacji dostarczonych przez Reutersa podobna sytuacja może powstać niebawem w Chinach, gdzie odpowiednie instytucje regulacyjne i urzędnicy przewidują nawet całkowity zakaz obrotu kryptowalutami w tym kraju. Chiny są największym rynkiem handlu wirtualnym pieniądzem i ewentualna blokada może bardzo mocno wpłynąć na globalny segment kryptowalut.

Niektórzy obserwatorzy rynku zwracają też uwagę, że spadek cen bitcoina może być spowodowany realizacją zysków przez niektórych posiadaczy tej waluty, a także nerwową wyprzedażą bitcoina przez mniej odpornych i niedoświadczonych inwestorów, którzy wystraszyli się dalszych znaczących spadków cen tej kryptowaluty.

Dołącz do dyskusji: Cena bitcoina spada do 11 tys. dol., przyczynami restrykcje zapowiedziane w Korei Południowej i Chinach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl