SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Bitwa o miasta” – nowy przedwyborczy cykl RMF FM i Interia.pl

Od poniedziałku 8 października ruszył nowy, przedwyborczy cykl „Bitwa o miasta”. Reporterzy RMF FM odwiedzą 10 największych polskich miast i zapytają kandydatów na prezydentów o ich wyborcze obietnice.

Patryk MichalskiArticle

W „Faktach” RMF FM, w RMF24.pl i w portalu Interia.pl słuchacze i czytelnicy wysłuchają kandydatów do prezydentury w wyborach samorządowych w 10 największych polskich miastach.

„Sprawdzimy, jakie kwestie najbardziej nurtują lokalną społeczność. Zapytamy mieszkańców o największe - ich zdaniem problemy -  z którymi nie radzą sobie władze. Ich opinie skonfrontujemy z obietnicami kandydatów na prezydenta. Czy przyszli (obecni) samorządowcy mają plan działań? Jakie rozwiązania proponują?” - podaje RMF FM.

- Wierzymy,  że dzięki tak szerokiej akcji informacyjnej  prowadzonej  zarówno na antenie RMF FM, jak i na stronie Interii i RMF24.pl mieszkańcy największych metropolii otrzymają kompleksowe informacje na temat problemów w ich miastach i  pomysłach na ich rozwiązanie - podkreśla Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM . - Oczywiście finałem akcji będzie wieczór wyborczy w niedzielę 21 października. Wtedy na antenie  RMF i w serwisach Interii  podamy  wstępne wyniki wyborów,  będziemy obecni w sztabach najpoważniejszych  partii i porozmawiamy z mieszkańcami wielu  miast.

Cykl rozpoczął się w Warszawie, a pierwszymi z którymi rozmawiał reporter RMF FM Patryk Michalski, byli kandydaci na szefa stolicy - Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski. Kolejno lokalni reporterzy rozgłośni będą przepytywać kandydatów na szefów miast w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku, Łodzi i Krakowie.

Materiały zebrane wspólnie z reportami RFM FM będą stanowić uzupełnienie trwającej od września przedwyborczej akcji redakcji Fakty Interia #WybieramŚwiadomie, w której dziennikarze konfrontują kandydatów na prezydentów z pytaniami od mieszkańców i sprawdzają ich prawdomówność.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,4 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,8 pkt. proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Bitwa o miasta” – nowy przedwyborczy cykl RMF FM i Interia.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
A o Bydgoszczy ósmego co do wielkości miasta (360tys) to już zapomnieli chyba wszyscy.. Tu walka będzie bardzo ciekawa pomiędzy Obecnym Rafałem Bruskim a kandydatem PiS Tomaszem Latosem.
odpowiedź