SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Biznes przed maturą" - ogólnopolski konkurs

W styczniu 2003 roku Coolt wraz z Fundacją Wspierania Młodzieży "Bonus" ogłosił ogólnopolski konkurs "Biznes przed maturą". Konkurs, mający na celu rozwój przedsiębiorczości u młodych ludzi, zorganizowany został w ramach programu edukacyjnego "Praca dla Młodych".

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich, którzy przedstawią autorski pomysł na działalność gospodarczą możliwą do prowadzenia na terenie szkoły. Na wszystkie propozycje przysłane w ramach konkursu uczniowie powinni uzyskać zgodę dyrektora szkoły. Główną nagrodą w konkursie jest gwarancja merytorycznej i finansowej pomocy organizatorów w realizacji zwycięskiego pomysłu. Osoby, które zostaną wyróżnione, otrzymają nagrody rzeczowe.

Prace konkursowe muszą zawierać biznes plan, czyli m.in. analizę rynku i konkurencji, dokładnie określoną strukturę organizacyjną nowej firmy, sposób sfinansowania przedsięwzięcia oraz opis strategii marketingowej. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów materiały szkoleniowe i edukacyjne ułatwiające przygotowanie projektu.

Konkurs "Biznes przed maturą" skierowany jest do uczniów liceów oraz techników w wieku do 20 lat. Aby do niego przystąpić, należy wypełnić formularz zamieszczony na stronach internetowych www.coolt.pl, poświęconych programowi "Praca dla Młodych". Zgłoszenia indywidualne lub w maksymalnie czteroosobowych grupach będą przyjmowane do 28. lutego br. Do 31. marca należy przesłać gotowy projekt pomysłu na własną działalność gospodarczą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Biznes przed maturą" - ogólnopolski konkurs

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl