SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Winnicki i Roman Młodkowski uruchamiają nowy kanał telewizyjny Biznes24. Start w marcu

W marcu br. wystartuje nowy kanał telewizyjny Biznes24 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Twórcami - poświęconej biznesowi, gospodarce i ekonomii stacji - są Michał Winnicki i Roman Młodkowski. - Start kanału jest odpowiedzią na potrzeby widzów zainteresowanych finansami i gospodarką oraz wycofanie się z tej tematyki przez pozostałe duże stacje newsowe w Polsce - komentuje nam Winnicki.

Roman Młodkowski, foto: TVN / Bartosz Krupa / East NewsArticle

Na antenie Biznes24 znajdą się pasma programowe „na żywo” pokazujące najważniejsze punkty rynkowego dnia, otwarcie i zamknięcie giełdy. Oprócz nich widzowie będą mogli zobaczyć audycje o charakterze poradnikowym, edukacyjnym i dokumentalnym, które pokażą istotne problemy związane z biznesem. Na ekranie pojawią się też dane rynkowe, które emitowane będą przez całą dobę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Nowa stacja będzie się koncentrować na polskim rynku, ale będą się w niej pojawiać również informacje z zagranicy.

- Biznes24 będzie telewizją, która ma się trzymać z daleka od informacji politycznych. Inne obecne na rynku stacje telewizyjne są skupione na dyskusji politycznej i zabrakło w nich miejsca na pogłębioną analizę rynku finansowego. Start kanału jest odpowiedzią na potrzeby widzów zainteresowanych finansami i gospodarką oraz wycofanie się z tej tematyki przez pozostałe duże stacje newsowe w Polsce - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, twórca MWE Networks i inicjator powstania Biznes24. - Telewizja Biznes24 będzie nawiązywała do najlepszych tradycji telewizji biznesowych w Polsce i zapełni lukę, jaka powstała na rynku po odejściu przez istniejące kanały informacyjne od tematyki biznesowej - dodaje nam Roman Młodkowski, współtwórca kanału.

Michał Winnicki i Roman Młodkowski twórcami

Biznes24 współtworzą: Michał Winnicki, który wraz ze swoim zespołem odpowiada za technologię, sieć korespondentów, dystrybucję i sprzedaż czasu antenowego oraz Roman Młodkowski, odpowiedzialny za ofertę programową, zespół redakcyjny i siedzibę stacji.

- Poznałem Romana Młodkowskiego podczas jednej z konferencji. Opowiedziałem mu o budowaniu mojej firmy i planach oraz zachęcałem do powrotu do telewizji, wierząc, że raz odniesiony sukces, uda się powtórzyć. Cieszę się, że łączymy siły i rozpoczynamy razem działalność. Współpraca z Romanem Młodkowskim przy tworzeniu nowego kanału z treściami na żywo to dla mnie niesamowity zaszczyt i kolejny krok w rozwoju portfolio kanałów Grupy MWE - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

- Odchodziłem z Grupy TVN w 2013 roku, kiedy zmiany na rynku prasowym były ewidentne a na rynku telewizyjnym zaczynały być wyraźnie widoczne. Zakładałem wtedy, że w ciągu około 7 lat wydarzą się dwie rzeczy: po pierwsze, ludzie zorientują się, że dotychczasowy model tworzenia i dystrybucji treści nie zapewnia im dostępu do jakościowych informacji, będą więc poszukiwać niszowych, niezależnych źródeł, gotowi nawet zapłacić za dostęp. Drugim zjawiskiem, które przewidywałem, jest pojawienie się zupełnie nowego gatunku właścicieli mediów: ludzi budujących bardzo płaskie, lekkie struktury kosztowe, skoncentrowane wyłącznie na produkcji treści. Michał Winnicki jest takim właścicielem nowego gatunku. Praca z nim to fascynujące doświadczenie. Cieszy mnie i to, że razem będziemy budować firmę i to, że znów angażuję się w telewizję, która wciąż mnie fascynuje jako środek wyrazu i platforma wymiany informacji - komentuje nam Roman Młodkowski.

Start w marcu 2020 roku

Telewizja Biznes24 będzie dostępna w jakości HD na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, a także w formie płatnej na stronie internetowej biznes24.pl. Start planowany jest na marzec 2020 roku.

Siedziba redakcji Biznes24 będzie się mieściła w Warszawie, skąd będą nadawane audycje na żywo. Wkrótce zostanie ogłoszony skład redakcji stacji, która będzie dodatkowo wspomagana przez sieć korespondentów z całej Polski.

Stacja Biznes24 już od pierwszego dnia nadawania będzie dostępna w panelu Nielsen Audience Measurement. Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, kto będzie brokerem reklamowym kanału.

- Liczymy, że Biznes24 osiągnie oglądalność wyższą, niż suma widowni Polsat Biznes i TVN CNBC Biznes z ich lat świetności. Widzów z grupy docelowej stacji o takiej tematyce jest teraz znacznie więcej, niż kiedyś - informuje nas Winnicki.

Michał Winnicki poprzez firmę Michał Winnicki Entertainment oraz spółki zależne MWE Media, MWE Teleport i NTL Radomsko jest nadawcą 9 ogólnopolskich kanałów telewizyjnych: Power TV, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Top Kids JR, TVR, TO!TV, Ultra TV 4K i NTL Radomsko.

Działające w Czechach, na Słowacji oraz na Litwie oddziały MWE Networks International są nadawcami międzynarodowych wersji kanałów Power TV, Adventure, Nuta.TV i Top Kids.

Firmy należące do Winnickiego są również operatorami 3 multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce: MUX L3, MUX L4 oraz eksperymentalnego multipleksu MUX-Szczecin. Michał Winnicki jest zdobywcą nagrody Gazele Biznesu Pulsu Biznesu. Ukończył Ekonomię i Zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim.

Winnicki w latach 2011-2012 współpracował z ówczesnym kanałem TV Biznes (obecnie Polsat News 2) jako producent zewnętrzny.

Roman Młodkowski rozpoczął swoją karierę dziennikarską w 1992 roku w RMF FM w Krakowie, skąd przeszedł do TV Wisła, późniejszego TVN Południe. Pracował w „Faktach”, prowadził autorski magazyn „Fakty, ludzie, pieniądze TVN”, był współtwórcą TVN24 i twórcą TVN CNBC. Z Grupą TVN rozstał się w 2013 roku. Następnie zarządzał tytułami biznesowymi Grupy Ringier Axel Springer, gdzie odpowiadał za wejście na polski rynek serwisu Business Insider, za rozwój miesięcznika „Forbes” i redakcję Onet Biznes. Ostatnio był dyrektorem strategii i komunikacji w Operatorze Chmury Krajowej, spółce uruchomionej przez Polski Fundusz Rozwoju i PKO Bank Polski.

Młodkowski otrzymał wiele nagród dziennikarskich za stworzone przez siebie i prowadzone programy, między innymi Kisiela, Fikusa i Grand Press w 2006 roku. Jest wykładowcą Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi autorski kurs poświęcony innowacjom na studiach podyplomowych i MBA. Jest absolwentem Advanced Management Programme IESE Business School i Nauk Politycznych UW.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki i Roman Młodkowski uruchamiają nowy kanał telewizyjny Biznes24. Start w marcu

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
tylko po co?
odpowiedź
User
Fr
Ale piękna katastrofa
odpowiedź
User
Don
Roman to gwarancja wtopy.
Z tej Chmury Narodowej tez wyleciał?
On w ogóle gdzieś dał rade?
odpowiedź