SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biznesowy VPN od Orange

Orange wprowadza do oferty nową usługę transmisji danych - Biznesowy VPN. Umożliwia ona połączenie oddziałów firmy w jedną sieć korporacyjną (intranet), oferuje narzędzia komunikacyjne oraz pozwala na stworzenie platformy e-biznes i przeniesienie działalności do sieci.

Biznesowy VPN od Orange

Nowa oferta Orange przeznaczona jest przede wszystkim dla średnich i dużych firm z wieloma oddziałami na terenie kraju, a także za granicą. Biznesowy VPN jest następcą i rozwinięciem oferowanych wcześniej przez Telekomunikację Polską usług IP VPN oraz transmisji danych DSL.

Biznesowy VPN, oparty o sieć IP MPLS (Multi Protocol Label Switching), umożliwia przesyłanie danych z aplikacji biznesowych, głosu oraz obrazu wideo pomiędzy użytkownikami sieci z różnymi priorytetami przesyłania informacjami pomiędzy oddziałami firmy. Dzięki mechanizmowi priorytetyzacji ruchu dane krytyczne dla działania firmy są wysyłane w pierwszej kolejności przed informacjami mniej istotnymi. W ramach abonamentu firmy otrzymują również wsparcie techniczne.

Do wyboru jest pięć poziomów świadczenia usługi:
- Standard: bez priorytetyzacji ruchu,
- Biznes: z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (stały podział pasma),
- Biznes plus: z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (elastyczny podział pasma),
- Multimedia - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (stały podział pasma),
- Multimedia plus - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (elastyczny dobór pasma).

Ponadto pięć różnych wariantów budowy sieci (Link, Link Pro, Multiservice, Multiservice Fiber oraz Wireless) pozwala dopasować usługę do potrzeb różnych firm.

Dodatkowo możliwe jest zainstalowane łącza zapasowego - o tych samych parametrach co łącze podstawowe lub w postaci łącza ISDN bądź bezprzewodowego - 3G/CDMA. Łącze zapasowe pracuje w trybie "hot stand-by", czyli przejmuje zadania łącza podstawowego tylko w przypadku jego awarii.

Z kolei dodatkowa usługa Modular VPN pozwala na wydzielenie kilku podsieci w ramach jednego VPN, całkowicie odseparowanych od siebie. Dzięki temu pracownicy różnych działów tej samej firmy mogą pracować w sieci jako dwie oddzielne, nie mające z sobą kontaktu grupy użytkowników, a firma płaci za jedną usługę VPN.

Biznesowy VPN można łączyć z usługami dodatkowymi oferowanymi przez Orange, takimi jak zarządzanie siecią LAN, zarządzany UTM, VPN Protected czy IP PABX.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biznesowy VPN od Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl