SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Black Red White nie planuje wejścia na GPW w tym roku

Największy polski producent mebli, Black Red White nie planuje debiutu na GPW w tym roku i chce finansować dalszy rozwój ze środków własnych, poinformował prezes spółki Stanisław Bosak. Priorytetem obecnie jest rozwój organiczny, dodał.

Black Red White nie planuje wejścia na GPW w tym roku

"Firma dementuje wszelkie informacje i pogłoski na temat wejścia Black Red White na giełdę w 2010 roku. Szczegóły dotyczące pierwszej oferty publicznej, publikowane systematycznie przez media, nie znajdują potwierdzenia w planach rozwoju firmy na najbliższe miesiące i tym samym nie są zgodne z prawdą" - powiedział Bosak serwisowi o fuzjach i przejęciach serwisu DealWatch (należącemu - podobnie jak agencja ISB - do grupy Euromoney).

W ostatnich miesiącach media donosiły, że Black Red White rozważa wejście na GPW w tym roku. Już w 2008 roku wartość oferty tej spółki szacowano na ok. 300 mln zł.

Bosak podkreślił, że spółka nie potrzebuje obecnie dodatkowego finansowania - obecny rozwój finansuje ze środków własnych. "W 2010 roku spółka nie przewiduje inwestycji, które wymagałyby pozyskania środków dodatkowych z banków czy też wejścia inwestora finansowego" - powiedział prezes.

Black Red White nie planuje obecnie dalszych akwizycji. "Naszym priorytetem w 2010 roku jest rozwój organiczny. Nie planujemy aktualnie działań akwizycyjnych" - powiedział Bosak.

W 2009 r. BRW przejęło pakiet większościowy spółki Luto Slovakia. W Polsce grupa koncentruje się na rozbudowie sieci sprzedaży. W okresie styczeń-kwiecień br. otworzyła siedem salonów i planuje otwarcie kolejnych trzech w najbliższym czasie. Obecnie sieć Black Red White liczy ok. 2 tys. punktów sprzedaży, z czego blisko połowa zlokalizowana jest za granicą (eksport stanowi ok. 30% sprzedaży).

W skład grupy wchodzi aktualnie Black Red White SA i 20 spółek zależnych, w tym 10 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, w Rosji oraz Bośni i Hercegowinie. Działalność produkcyjna na prowadzona jest w 21 zakładach zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

W 2008 roku spółka zanotowała 199,2 mln zł zysku netto przy 2,14 mld zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Black Red White nie planuje wejścia na GPW w tym roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl