SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BlackBerry Mobile Fusion do zarządzania urządzeniami mobilnymi od RIM

Firma Research In Motion (RIM) zaprezentowała BlackBerry Mobile Fusion - rozwiązanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwach, które ma upraszczać zarządzanie smartfonami i tabletami działającymi z systemami BlackBerry, Android i iOS.

BlackBerry Mobile Fusion do zarządzania urządzeniami mobilnymi od RIM

BlackBerry Mobile Fusion łączy w sobie cechy rozwiązania BlackBerry Enterprise Server (w wersji 5.0.3) dla smartfonów BlackBerry z możliwościami zarządzania tabletami BlackBerry PlayBook opartymi na technologii BlackBerry Enterprise Server oraz możliwością zarządzania smartfonami i tabletami z systemami operacyjnymi Android i iOS. Wszystkie te funkcje są dostępne za pośrednictwem konsoli w przeglądarce internetowej.

BlackBerry Mobile Fusion ma udostępniać następujące funkcje zarządzania w odniesieniu do wszystkich obsługiwanych urządzeń mobilnych (zabezpieczenia oraz możliwości zarządzania i kontroli urządzeń będą się różnić w zależności od wbudowanych funkcji poszczególnych systemów operacyjnych):

- zarządzanie zasobami
- zarządzanie konfiguracjami
- zabezpieczenia oraz definiowanie polityki bezpieczeństwa i zarządzanie nią
- zabezpieczanie oraz ochrona zgubionych lub skradzionych urządzeń (zdalne blokowanie i usuwanie danych)
- administracja użytkownikami i grupami
- obsługa wielu urządzeń przypisanych do jednego użytkownika
- zarządzanie aplikacjami i oprogramowaniem
- zarządzanie łącznością (Wi-Fi, VPN, certyfikaty)
- centralna konsola
- wysoka skalowalność

Smartfony BlackBerry będą korzystać z funkcji zarządzania IT, zabezpieczeń i kontroli, które udostępnia BlackBerry Enterprise Server 5.0.3 wchodzący w skład BlackBerry Mobile Fusion. Wśród tych funkcji są technologia BlackBerry Balance umożliwiająca używanie jednego urządzenia do zastosowań służbowych i osobistych oraz jednocześnie zaspokajanie potrzeb firmy w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania i kontroli informacji poufnych, ponad 500 polityk IT oraz instalacja aplikacji i oprogramowania oraz zarządzanie nimi za pośrednictwem sieci komórkowej.

BlackBerry Mobile Fusion wprowadzi także nową funkcję samoobsługową, dzięki której pracownicy będą mogli zabezpieczyć utracone lub skradzione smartfony BlackBerry i tablety BlackBerry PlayBook.

Rozwiązanie BlackBerry Mobile Fusion jest teraz w fazie początkowych testów beta w wybranych przedsiębiorstwach. RIM przyjmuje obecnie kandydatury klientów chcących uczestniczyć w zamkniętym programie beta, który rozpocznie się w styczniu. Powszechna dostępność rozwiązania jest planowana na koniec marca.

Więcej informacji o BlackBerry Mobile Fusion można uzyskać tutaj.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BlackBerry Mobile Fusion do zarządzania urządzeniami mobilnymi od RIM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl