SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Błażej Spychalski ma być nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy

Funkcję sekretarzu stanu w Kancelarii Prezydenta RP ds. kontaktów z mediami ma objąć w piątek Błażej Spychalski. Z tego stanowiska właśnie zrezygnował Krzysztof Łapiński.

Błażej SpychalskiArticle

Informację, że Błażej Spychalski zastąpi Krzysztofa Łapińskiego jako stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiadający za biuro prasowe, podał serwis 300polityka.pl. Natomiast Konrad Piasecki z TVN24 poinformował na Twitterze, że następca Łapińskiego zostanie powołany na to stanowisko w piątek.

Błażej Spychalski jesienią 2014 roku został wybrany z okręgu zgiersko-kutnowskiego do Sejmiku Województwa Łódzkiego. W poprzedniej kadencji był radnym w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, startował w okręgu konińskim.

W lutym 2015 roku został prezesem Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim. Zrezygnował z tej funkcji w lutym br.

Spychalski był też związany z centralą PiS. Jak podała 300polityka.pl, po wyborach parlamentarnych w 2015 roku odpowiadał za organizację biura poselskiego Krzysztofa Łapińskiego. Wcześniej w młodzieżówce partii był bliskim współpracownikiem Marcina Mastalerka, który w latach 2014-2015 był rzecznikiem ugrupowania, a w 2015 roku pełnił taką funkcję w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy (potem Mastalerek przez ponad rok pracował w Orlenie jako dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej).

Z PiS-em Błażej Spychalski jest związany od 14 lat. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Błażej Spychalski będzie czwartym rzecznikiem Andrzeja Dudy

W ciągu nieco ponad trzech lat prezydentury Andrzeja Dudy jego rzecznikiem były trzy osoby. Od sierpnia do listopada 2015 roku tę funkcję pełniła Katarzyna Adamiak-Sroczyńska (od lutego ub.r. kieruje redakcją „Pytania na śniadanie” w TVP2, w lutym br. została też szefową agencji kreacji, oprawy i reklamy w TVP), od grudnia 2015 do maja ub.r. - Marek Magierowski (potem został wiceministrem spraw zagranicznych, a w maju br. powołano go na ambasadora RP w Izraelu), a od maja ub.r. - Krzysztof Łapiński.

Łapiński we wtorek złożył rezygnację. W kilku wywiadach tłumaczył, że podjął tę decyzję jakiś czas temu, ponieważ chce realizować nowe projekty poza polityką. - Jestem wdzięczny panu prezydentowi za to, że obdarzył mnie zaufaniem i byłem jego rzecznikiem. Zdobyłem nowe doświadczenia, wzbogaciłem te wcześniejsze i teraz - bogatszy o te doświadczenia - chcę je wykorzystać już w innym miejscu - powiedział w „Faktach po faktach”.

Po tym jak Łapiński został rzecznikiem Andrzeja Dudy, uznał, że szefem biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP powinna być inna osoba. Tę funkcję w październiku ub.r. objął Jacek Cegła. Zrezygnował w czerwcu br., tłumacząc to nowymi wyzwaniami.

Dołącz do dyskusji: Błażej Spychalski ma być nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Jakiś pisowski Leonardo da Vinci. Radny. Organizator. Logistyk. Ciepłownik. A teraz rzecznik.
Geniusz !!!
odpowiedź
User
Porke
Ach ten zez
odpowiedź
User
hf
"prezesem Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim"

Człowiek wielu talentów. Albo raczej żadnego. W PISie tylko tacy.
odpowiedź