SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przelewy na numer telefonu Blik w Credit Agricole

Bank Credit Agricole udostępnił swoim klientom możliwość wykonywania przelewów na telefon Blik. Użytkownicy Blika mogą przelewać pieniądze w ten sposób z wykorzystaniem aplikacji mobilnych siedmiu banków.

Article

Dzięki przelewom na telefon Blik użytkownicy nie muszą znać numeru konta odbiorcy przelewu, a pieniądze docierają do niego natychmiast, nawet jeśli korzysta on z usług innego banku.

Obecnie, po uruchomieniu usługi w Credit Agricole, wykonywanie przelewów na numer telefonu Blik umożliwia siedem banków. Możliwe jest to także w Alior Banku, Banku Millennium, Santander Banku, ING Banku Śląskim, mBanku i PKO Banku Polskim. Przelewy te są bezpłatne.

Aby korzystać z przelewów na numer telefonu Blik, użytkownik musi powiązać ten numer ze swoim rachunkiem bankowym – robi to w aplikacji bankowości mobilnej. Informacja taka trafia do systemu Blik. Dzięki temu, gdy inny użytkownik Blika chce wysłać przelew na numer telefonu, jego bank może sprawdzić w systemie Blik, na jaki numer rachunku ma wykonać przelew. Pieniądze trafiają na konto odbiorcy niemal natychmiast, nawet jeśli nadawca przelewu ma konto w innym banku niż jego odbiorca, co w tym przypadku jest możliwe dzięki zastosowaniu systemu Express Elixir.

Aby zrealizować przelew na numer telefonu Blik, po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku należy wybrać "Przelew na telefon Blik", a następnie z książki kontaktów wybrać osobę, której mają być przekazane pieniądze (za pierwszym razem aplikacja mobilna banku poprosi o dostęp do kontaktów zapisanych w telefonie) lub wpisać jej numer telefonu. Użytkownik wybierając odbiorcę przelewu z listy kontaktów widzi, czy dana osoba również korzysta z tej funkcji i może otrzymać przelew na numer telefonu Blik. Dalej po wpisaniu kwoty i tytułu przelewu należy zatwierdzić go PIN-em aplikacji mobilnej.

W 2018 r. Polacy zrealizowali Blikiem 91 milionów transakcji - blisko trzy razy więcej niż rok wcześniej i dwa razy więcej niż w pierwszych trzech latach funkcjonowania systemu. Wartość transakcji zrealizowanych w 2018 r. przekroczyła 12 mld zł, w porównaniu do 4,5 mld zł w 2017 r. W całym zeszłym roku odnotowano 66,2 miliona transakcji w internecie, 14,6 miliona wpłat i wypłat w bankomatach, 5,18 miliona przelewów na numer telefonu oraz 5,04 miliona transakcji w terminalach płatniczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przelewy na numer telefonu Blik w Credit Agricole

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl