SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blik zyskuje na popularności. 89 mln transakcji w ciągu pół roku

W II kwartale 2019 roku użytkownicy platformy Blik zrealizowali w całym kraju 49,3 mln transakcji, zaś w skali pół roku liczba ta wzrosła do 89 mln. Największa część płatności przypada na internet, rośnie też odsetek wypłat z bankomatów. - Zamknęliśmy pierwsze półrocze z poziomem transakcji porównywalnym z tym za cały ubiegły rok – podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik.

Article

W II kwartale 2019 r. użytkownicy Blika zrealizowali 49,3 mln transakcji, co oznacza że Polacy wykonywali średnio 545 tys. transakcji dziennie. W najlepszym dniu kwartału odnotowano 759 tys. transakcji – to najlepszy, pojedynczy dzień w historii Blika. Średnia kwota transakcji w tym okresie wyniosła 131 zł.

W pierwszym półroczu 2019 r. użytkownicy Blika wykonali za pośrednictwem tej platformy 89 mln operacji, to prawie tyle co w całym 2018 r., gdy Blikiem dokonano 91 mln transakcji.

Kwartał do kwartału liczba płatności Blikiem w internecie wzrosła o 16 proc. Rok do roku wzrost wyniósł 168 proc. Drugim najpopularniejszym kanałem dla Blika pozostają wypłaty i wpłaty z bankomatów. Ich wzrost to 28 proc. w stosunku do pierwszego kwartału i 73 proc. rok do roku.

Wzrosła również liczba płatności w tradycyjnych terminalach płatniczych. Było ich o 79 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku i o 363 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przelewów na numer telefonu było o 38 proc. więcej kwartał do kwartału i 265 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Polski Standard Płatności, operator Blika podaje także inne ujęcie, zgodnie z którym blisko 35 mln transakcji zrealizowanych przy zakupach internetowych to ponad 70 proc. wszystkich transakcji. Drugim najchętniej wybieranym sposobem na korzystanie z Blika są wypłaty z bankomatów – było ich w tym czasie 6 mln (12 proc. wszystkich transakcji). Płatności w tradycyjnych terminalach było 5 mln (niemal dwukrotnie więcej niż w pierwszym kwartale), użytkownicy wykonali także 3,6 mln przelewów na numer telefonu Blik.

- Zamknęliśmy pierwsze półrocze z poziomem transakcji porównywalnym z tym za cały ubiegły rok – podkreśla w komunikacie Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności. - Blik jest obecnie dostępny praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie trafiło pod koniec kwartału także do klientów banków spółdzielczych z Grupy SGB. To ważne, że bankowość spółdzielcza sięga po najlepsze innowacje płatnicze. Blik jest dzięki temu dostępny dla klientów nawet z najmniejszych miejscowości. Nadal widzimy ogromny potencjał w rozwijaniu możliwości, jakie daje system. Intensywnie pracujemy nad umożliwieniem płacenia Blikiem w zagranicznych serwisach internetowych, z których chętnie korzystają Polacy – zaznacza Mazurkiewicz.

Dołącz do dyskusji: Blik zyskuje na popularności. 89 mln transakcji w ciągu pół roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
awek
Genialna usługa!
odpowiedź
User
awek
Genitalna usługa!
odpowiedź