SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blisko 2,5 mln aktywnych domen .pl

W I kwartale 2014 roku internauci rejestrowali w domenie .pl blisko 3200 nazw dziennie, co było najlepszym wynikiem od dwóch lat - wynika z raportu instytutu badawczego NASK.

Article

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w domenie .pl zostało zarejestrowanych 284 480 nowych nazw - niemal 12 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Na koniec marca w rejestrze domeny .pl funkcjonowało 2 495 480 aktywnych nazw.

 

W I kwartale internauci rejestrowali w domenie .pl średnio 3161 nazw dziennie i był to wynik lepszy od analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy średnia ta wyniosła 3032. Najwięcej rejestracji dokonywano w lutym, kiedy przybywało średnio 3223 nowych nazw dziennie. Z kolei w marcu liczba ta spadła do 3064.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku w rejestrze przybyło 14 tys. unikalnych abonentów nazw aktywnych w DNS. W sumie na koniec marca w rejestrze domeny .pl figurowało ich ponad 928 tys. W większości są to przedsiębiorcy, którzy stanowią 64,8 proc. wszystkich abonentów. Pozostali użytkownicy to osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej. Średnio na jednego abonenta przypada 2,69 nazwy domeny .pl.

94 proc. wszystkich rejestracji dokonali abonenci z Polski. Najliczniejszą grupę stanowili internauci z województwa mazowieckiego, którzy zarejestrowali 24,15 proc. nowych nazw. Drugie pod tym względem miejsce zajęło województwo śląskie z wynikiem 11,38 proc., a trzecie - województwo małopolskie z udziałem 9,16 proc. Najmniejszą grupę w rejestracjach stanowili abonenci z województw opolskiego i świętokrzyskiego.

W rejestracjach nazw w domenie .pl na rzecz zagranicznych abonentów, najliczniejszą grupę stanowili abonenci z Cypru (38,44 proc.) oraz USA (15,26 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blisko 2,5 mln aktywnych domen .pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mts
Katalogi ! Precelki ! Zapleczówki !
Przybywajcie !
9 8
odpowiedź