SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blogerzy nie znają prawa

Ponad 3/4 blogerów nie ma pewności co do swoich praw iodpowiedzialności. Większość jest też zdania, że nie powinnyobowiązywać ich te same standardy co w przypadku dziennikarzy.

Z badania przeprowadzonego przez agencję YouGov wynika, żezaledwie 5 procent internautów jest w pełni świadomych swoich prawi odpowiedzialności jaką ponoszą, gdy umieszczają swoje komentarzew internecie - informuje serwis Brand Republic.

Badanie dobitnie pokazuje, że wśród internautów istniejepowszechny brak jasności i wiedzy na temat roli jaką odgrywa prawow związku z blogowaniem i innymi treściami tworzonymi przez samychużytkowników.

Tylko 1/3 respondentów zapoznaje się z warunkami i zasadamiużytkowania, informacjami prawnymi oraz wskazówkami na tematumieszczania swoich opinii na forach internetowych, z którychkorzystają. Pomimo tego 14 procentom użytkowników usunięto ichkomentarze, a w przypadku blogerów wskaźnik ten wyniósł 28procent.

Badani są nie tylko nieświadomi swoich praw w sieci, alepozostają też nie przekonani, że powinni ponosić jakąkolwiekodpowiedzialność za pozostawiane online komentarze. Mniej niżpołowa respondentów uważa, że blogerzy powinni podlegać takim samymstandardom co dziennikarze, ale takiego samego zdania jest tylko1/4 samych blogujących.

Z badania wynika również, że rośnie liczba osób umieszczającychswoje opinie online. Ponad połowa respondentów stwierdziła, żezamieściła swój komentarz na blogu, liście dyskusyjnej, forum czyserwisie społecznościowym.

źródło: Brand Republic

Dołącz do dyskusji: Blogerzy nie znają prawa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl