SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bloober Team chce przejść na rynek główny giełdy

Zarząd producenta gier wideo Bloober Team zarekomendował walnemu zgromadzeniu, żeby zdecydowało o przeniesieniu notowań akcji spółki z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. W marcu 2023 roku firma ma zaprezentować strategię na lata 2023-2027.

W komunikacie Bloober Team podkreśla, że w ostatnich miesiącach do spółki zwracali się partnerzy branżowi, jak i fundusze, którzy są potencjalnie zainteresowani nabyciem większościowych pakietów jej akcji. Zaznaczono, że priorytetem firmy jest realizacja celów strategicznych i utrzymanie mocy decyzyjnej co do rozwoju.

- Bloober Team SA rozwija się organicznie i jest spółką, której rozmiar i jakość uzasadniają przeniesienie notowań na główny rynek GPW. Zauważamy, że spółki notowane na NewConnect często nie mają adekwatnych wycen w stosunku do ich realnej wartości. Obecnie Bloober Team jest jedną z najgorętszych marek w branży gamignowej i ciągle się rozwija - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

7 marca 2023 roku spółka planuje zaprezentować strategię na lata 2023-2027. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest pierwszy raz, kiedy temat przejścia na główny parkiet GPW pojawia się w kontekście Bloober Team. Szczegółowo przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne możliwości i naszym zdaniem, to najlepszy moment na taki ruch - zapewnia Piotr Babieno.

- Aktualnie, spółka znajduje się na etapie drugiego punktu zwrotnego w swojej historii. Pierwszy miał miejsce, gdy w 2015 roku ustalono strategię Bloober Team i zadecydowano, że skupimy się na produkcji horrorów psychologicznych. Był to dla nas naprawdę przełomowy moment i wierzę w to, że skutek naszych ostatnich działań będzie mieć porównywalny wpływ na naszą pozycję w światowym gamingu. Teraz mamy nowe wyzwania, a nasza decyzja mamy nadzieję będzie miłym prezentem dla naszych akcjonariuszy - dodaje Babieno.

Bloober Team na giełdzie od 11 lat

Na bocznym rynku giełdowym NewConnect firma Bloober Team zadebiutowała w połowie 2011 roku. Jesienią ub.r. 22 proc. akcji spółki od Rockbridge TFI kupił chiński gigant Tencent.

Obecnie 14,17 proc. akcji Bloober Team ma Piotr Babieno, a 8,19 proc. - inwestorzy tworzący porozumienie.

W czwartek przed południe za akcję firmy płacono 18,44 zł, co daje kapitalizację w wysokości 356 mln zł. Od początku stycznia br. kurs wzrósł o 11 proc.

W ub.r. Bloober Team osiągnął 62,77 mln zł przychodów i 20,94 mln zł zysku netto. We wrześniu ub.r. firma poinformowała, że na lata 2022-25 rozwija dwa duże projekty, które aspirują do kategorii gier AAA.

- Skupialiśmy się na horrorze psychologicznym, a teraz nasz plan na najbliższe 5 do 7 lat to zostanie liderem horrorów w ogóle. Chcemy robić gry, które będą aspirować do segmentu AAA - stwierdził Piotr Babieno. W połowie ub.r. firma zawarła z japońskim koncernem Konami umowę o strategicznej współpracy w zakresie „możliwości wspólnego rozwoju treści”.

W czerwcu Bloober Team zapowiedział, że jego nowa gra „Layers of Fear” w wersjach na komputery i konsole nowej generacji trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2023 roku.

W trzecim kwartale br. firma zanotowała 24,32 mln zł przychodów i 9,34 mln zł zysku netto, wobec 15,46 mln zł wpływów i 3,89 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Bloober Team chce przejść na rynek główny giełdy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl