SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bloober Team stawia na drogie gry typu TPP, analizuje fuzje lub partnera branżowego

Firma Bloober Team w zaktualizowanej strategii na lata 2020-2022 zapowiedziała, że zamierza zacząć produkować drogie gry wideo (klasy AAA) typu TPP. Spółka rozważa przejęcia i fuzje lub pozyskanie partnera branżowego, nie zamierza natomiast emitować swoich nowych akcji.

Bloober Team, działający w Krakowie niezależny producent gier wideo, dotychczas specjalizował się w tworzeniu tytułów z gatunku „hidden horror”, w dorobku ma m.in. grę „Blair Witch”.

W opublikowanej w środę zaktualizowanej strategii na lata 2020-2022 firma poinformowała, że rozwija się w kierunku gier, w których dalej dominuje psychologia, ale będzie dużo więcej elementów akcji. - Zmiany te są wynikiem odbioru projektów przez rynek, informacji od partnerów handlowych i ciągłych badań rynku - zaznaczono w prezentacji.

- Każda z opracowywanych przez nas obecnie gier (poza innymi edycjami gier już wydanych) jest grą TPP (third-person perspective - przyp.) - zapowiedziano.

Gra AAA co dwa lata

Bloober Team planuje również odchodzić od produkowanych dość szybko gier ze średniej półki cenowej i zacząć realizować większe i droższe gry klasy AAA w gatunku horrror.

- Ceny naszych „dużych gier” będą wyższe niż te, które publikowaliśmy dotychczas. To produkty nad którymi spędzamy więcej czasu zarówno w pre-produkcji jak i produkcji, ale tylko w ten sposób nasze unikalne rozwiązania będą zrealizowane w najwyższej jakości i będą miały szanse na walkę o sprzedaże liczone w milionach sztuk - argumentuje firma.

Spółka zamierza produkować dwie duże gry jednocześnie, a wydawać jedną co półtora roku - dwa lata. - Nie zapominamy jednak o mniejszych produkcjach (bazujących na naszych IP), które realizowane są w większości przez naszych outsourcowych partnerów. W tym roku spółka wyda „Medium” (working-title)jako tytuł next-gen, ale również projekt bazujący na IP „Observera” - zapowiada.

Skup akcji, bez emisji nowych

Bloober Team informuje, że rozmawia obecnie z domami maklerskimi w celu wyboru partnera do potencjalnego skupu akcji. Nie rozważa natomiast pozyskiwania środków z emisji akcji.

Firma dodaje, że po przeglądzie opcji rozważa obecnie głównie drogę M&A (fuzji i przejęć) lub partnera branżowego- Zainteresowanie współpracą z naszą firmą wyrażają liczni partnerzy branżowi, natomiast ich potencjalny wybór będzie związany z realizacją strategii długoterminowej (tym elementów takich jaka dopasowanie, DNA firmy, wolność kreatywna, wizja), a nie wyłącznie oferty finansowej - zaznacza.

Bloober Team jest notowana od połowy 2011 roku NewConnect, rynku bocznym warszawskiej giełdy. Zaznacza, że w przypadku pozyskania partnera branżowego nie wyklucza przeniesienia notowań na główny parkiet.

W trzecim kwartale ub.r. Bloober Team zanotował wzrost przychodów o 20 proc. do 9,21 mln zł oraz 3,11 mln zł zysku netto (wobec 2 mln zł rok wcześniej).

W środę na koniec sesji kurs firmy wynosił 97 zł, co daje kapitalizację w wysokości 171,43 mln zł. Największymi akcjonariuszami spółki są TFI Rockbridge (13,88 proc.) i jej prezes Piotr Babieno (11,32 proc.).

Dołącz do dyskusji: Bloober Team stawia na drogie gry typu TPP, analizuje fuzje lub partnera branżowego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Blooper
Czekamy na kontynuację Music Master Chopin! To byłby hit!!!
odpowiedź