SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Bloomberg Businessweek Polska” kompletuje redakcję

Krzysztof Adam Kowalczyk zostanie redaktorem prowadzącym szykowanego przez PMPG magazynu “Bloomberg Businessweek Polska”, zaś Michał Gajewski jest już jego wicenaczlenym. Na razie trzon redakcji stanowią głównie osoby pracujące w zamkniętym piśmie “?dlaczego”.

“Bloomberg Businessweek Polska” kompletuje redakcję

Kowalczyk od 2004 był redaktorem prowadzącym w “Pulsie Biznesu”, Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor departamentu PR w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (obecnie PKPP Lewiatan), współtworzył projekt „Tygodnika Ekonomicznego” w Wydawnictwie Bauer, był również związany z pismem „Businessman Magazine” (m.in. jako zastępca redaktora naczelnego).

Z kolei Michał Gajewski dotychczas był redaktorem naczelnym zlikwidowanego przez PMPG miesięcznika studenckiego “dlaczego?”, wcześniej był wicenaczelnym tego tytułu i sekretarzem redakcji. Z magazynem związany był przez 10 lat.

Poza nim do redakcji “Bloomberg Businessweek Polska” ze studenckiego pisma przeszli: dotychczasowa wicenaczelna “?dlaczego” Anna Sochocka i kierownik artystyczna “?dlaczego” Aleksandra Karoń. Sochocka została sekretarzem redakcji w nowym tytule, zaś Karoń jest jego dyrektorem artystycznym (poza pracą w “?dlaczego” była w przeszłości też m.in. szefem artystycznym BTL Point Group i głównym grafikiem designerem w “Machinie”).

>>> PMPG zamyka magazyn “?dlaczego”

Za dodatki do nowego magazynu odpowiada Robert Azembski, który będzie również pisał artykuły finansowe w wydaniu regularnym. Azembski od jesienie ub.r. kieruje dodatkami finansowymi “Wprost”. Ponadto w zespole nowego pisma znaleźli się Bartosz Gałkowski (grafik prowadzący), Łukasz Pawlak (fotoedytor) oraz Aleksandra Karp (researcher).

W najbliższych tygodniach do ekipy „Bloomberg Businessweek Polska” będą dołączały kolejne osoby, w tym m.in. pierwszy zastępca redaktora naczelnego, wydawca serwisu internetowego oraz dziennikarze serwisu online.

>>> ”Machina” teraz tylko w wersji elektronicznej

Zaplecze wydawnicze „Bloomberg Businessweek Polska” stanowią struktury Platformy Mediowej Point Group. Dyrektorem wydawniczym pisma jest Robert Pstrokoński, będący szefem wydawniczym wszystkich tytułów prasowych PMPG, za jego dystrybucję odpowiada Paweł Gaga, odpowiedzialny za ten segment w całej spółce.

Sprzedażą reklam zajmie się Biuro Sprzedaży PMPG organizowane pod kierownictwem Dominika Tzimasa. Marketing nowego tytułu powstaje pod nadzorem Andrzeja Chmiela, członka rady nadzorczej odpowiedzialnego za pion sprzedaży i marketingu.

Pierwszy numer “Bloomberg Businessweek Polska” ma ukazać się w IV kwartale br. Magazyn będzie publikował tłumaczenia artykułów z globalnej wersji tytułu, ale większość zawartości mają wypełnić teksty stworzone w Polsce. Pismo liczyć będzie 68 stron i początkowo będzie dwutygodnikiem. Redaktorem naczelnym “Bloomberg Businessweek Polska” jest Michał Kobosko (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Bloomberg Businessweek Polska” kompletuje redakcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl