SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

bmp spodziewa się zysku w roku obrotowym 2010 r. , po ubiegłorocznej stracie

Notowana na warszawskiej giełdzie niemiecka spółka zarządzającą aktywami private equity, bmp AG zakłada, że w 2010 roku osiągnie zysk w porównaniu ze stratą wysokości 10,1 mln euro, zanotowaną w roku obrotowym 2009 r., poinformowała spółka w komunikacie. Pełny raport za 2009 r. spółka opublikuje 30 kwietnia.

bmp spodziewa się zysku w roku obrotowym 2010 r. , po ubiegłorocznej stracie

"bmp zakłada, że w 2010 roku na tle istotnie poprawionej dynamiki działalności powróci do zysku"- podano we wtorkowym komunikacie.

Spółka podała, że początek roku obrotowego 2010 był dla bmp dobry.

"Dzięki sprzedaży części posiadanego pakietu K2 Internet S.A. i zbyciu udziałów w spółce portfelowej Nokaut.pl, przychody ze sprzedaży już na obecnym etapie są wyższe niż w poprzednim roku, zwiększając środki pieniężne spółki"- podano w komunikacie.

Ponadto w wyniku międzynarodowego przetargu spółka zdobyła w marcu 10-letni kontrakt na zarządzanie funduszem w Brandenburgii, inwestującym 20 mln euro w projekty we wczesnej fazie rozwoju. W ramach kontraktu bmp pobiera kwartalne opłaty za zarządzanie, a dodatkowo partycypuje w zyskach funduszu.

Grupa bmp zakończyła 2009 rok skonsolidowaną wyraźną stratą wysokości 10,1 mln euro wobec 0,2 mln euro zysku rok wcześniej. Głównym powodem straty są odpisy aktualizujące wartość aktywów finansowych i papierów wartościowych wysokości 9,8 mln euro.

"Z tej kwoty 6,8 mln euro przypada na spółkę Revotar Biopharmaceuticals AG. Spółka nie ma zapewnionego finansowania na 2010 rok i w związku z tym jest zagrożona upadkiem, jeśli runda inwestycyjna nie zostanie zamknięta w niedalekiej przyszłości"- podał bmp.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 1,5 mln euro i były niższe o ponad 60% w porównaniu z osiągniętymi rok wcześniej (4 mln euro). Przyczyniła się do tego przede wszystkim mniejsza aktywność w zakresie transakcji trade sale, spowodowana przez globalny kryzys finansowy.

Spółka podała, że mimo ujemnego wyniku finansowego utrzymywała w 2009 roku środki pieniężne na stabilnym poziomie 3,2 mln euro na koniec roku wobec 3,4 mln euro w 2008 r. Jednocześnie zobowiązania wobec grupy bankowej KfW z tytułu operacji refinansujących zmniejszyły się o 0,6 mln euro.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: bmp spodziewa się zysku w roku obrotowym 2010 r. , po ubiegłorocznej stracie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl