SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BMW i Mercedes łączą siły w usługach mobilnych. „Wsparcie w obliczu konsolidacji branży”

Koncerny Daimler i BMW zapowiedziały strategiczną współpracę w segmencie usług i aplikacji mobilnych, które obie firmy będą wspólnie rozwijać. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Krzysztof Urban, który w Polsce kieruje firmą mytaxi należącą do Daimlera zapewnia, że dzięki nowej umowie usługa tylko zyska. - Nowy inwestor będzie wsparciem dla mytaxi w budowaniu globalnego biznesu, w obliczu konsolidującej się branży – zapowiada Urban.

Article

O umowie podpisanej z największym konkurentem na niemieckim rynku motoryzacyjnym poinformował Dieter Zetsche, szef koncernu Daimler, producenta samochodów marki Merecedes.

Zgodnie z porozumieniem Daimler i BMW będą wspólnie rozwijać należące do obu partnerów usługi i aplikacje mobilne oferowane obecnie na rynku, a także pracować razem nad nowymi rozwiązaniami.

Daimler w segmencie mobilnym jest właścicielem m.in. sieci wypożyczania aut car2go, która po wejściu w życie umowy będzie prowadzić wspólną działalność z należącą do BMW usługą carsharingową DriveNow. Dzięki temu skala obu platform wzrośnie do 20 tys. aut oraz ponad 30 miast na świecie.

Podobnie ma się stać z usługami miejskimi pozwalającymi m.in. na kupowanie biletów komunikacyjnych czy aplikacjami ułatwiającymi parkowanie w miastach.

Dieter Zetsche podkreśla w komunikacie, że choć sojusz wieloletnich rynkowych konkurentów może się wydawać nieco zaskakujący, to w dzisiejszej rzeczywistości warto łączyć siły i kompetencje w niektórych obszarach, takich jak mobilne technologie. Dzięki temu bowiem można szybko zdobyć przewagę na rynku, i właśnie taki cel przyświecał autorom obecnej strategicznej umowy.

Daimler jest właścicielem usługi transportowej mytaxi, obecnej także na polskim rynku. Nie ma ona dokładnego odpowiednika po stronie BMW, jednak Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce ocenia, że platforma z pewnością odniesie korzyści dzięki zawartemu porozumieniu.

- Dla mytaxi i jej przyszłości to naprawdę świetna wiadomość – podkreśla Krzysztof Urban w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Fakt posiadania silnego i zaangażowanego inwestora jakim jest Daimler był przez ostatnie lata naszym kluczowym atutem i zapewnił nam znaczną przewagę konkurencyjną. To strategiczne podejście i budowanie kapitału umożliwiło mytaxi zróżnicowanie działalności na wielu lokalnych rynkach i pozwoliło nam stać się wiodącą aplikacją taxi w Europie. Wraz z pojawieniem się drugiego, tak ważnego i wiarygodnego inwestora strategicznego, jeszcze bardziej zwiększymy swoje możliwości i konkurencyjność na rynku. Nowy inwestor będzie wsparciem dla mytaxi w budowaniu globalnego biznesu, w obliczu konsolidującej się branży.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BMW i Mercedes łączą siły w usługach mobilnych. „Wsparcie w obliczu konsolidacji branży”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl