SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bogusław Chrabota nowym redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”

Bogusław Chrabota, obecnie szef publicystyki w Telewizji Polsat, zostanie nowym redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej” (Presspublica). Stanowisko obejmie 2 stycznia.

Bogusław Chrabota nowym redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”

Bogusław Chrabota wygrał w otwartym konkursie na naczelnego „Rzeczpospolitej” ogłoszonym przez wydawnictwo w listopadzie br. (dowiedz się więcej).

Chrabota przez ostatnie 20 lat pracował w Telewizji Polsat. Pełnił w niej m.in. funkcje dyrektora programowego, szefa anteny, dyrektora zarządzającego, szefa kanałów tematycznych, szefa informacji i publicystyki, oprawy. Ostatnio był szefem publicystyki grupy Polsat i dziennikarzem Polsat News (prowadził tam program „To był dzień”).

Debiutował w prasie niezależnej w 1986 roku. Do roku 1989 współpracował z różnymi tytułami prasy podziemnej i emigracyjnej. W latach 1990-1992 związany był z TVP, najpierw pracował w ośrodku w Krakowie, potem był redaktorem naczelnym TAI w Warszawie.

Chrabota był długoletnim komentatorem Tok FM i Radia PiN. Jest autorem książek, publicystą prasowym i felietonistą (m.in. Ozon, Newsweek, Wprost, Polityka, Życie, Rzeczpospolita, W Drodze, Fronda). Od 1995 roku jest wykładowcą akademickim (UJ, UW, uczelnie warszawskie - Koźmiński, Łazarski). Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obronił też doktorat.

Do początku listopada br. redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej” był Tomasz Wróblewski, który został odwołany przez właściciela Presspubliki po ukazaniu się w dzienniku tekstu Cezarego Gmyza „Trotyl we wraku tupolewa” (więcej na ten temat). Od tego czasu p.o. naczelnym „Rz” był Andrzej Talaga, wcześniej zastępca Wróblewskiego.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” w październiku wyniosła 74 231 egz., po spadku o prawie 25 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bogusław Chrabota nowym redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
boże jaka porażka....
8 8
odpowiedź
User
jarek
gratulacje
8 8
odpowiedź
User
Gembal
Powodzenia.
8 8
odpowiedź
User
Kubek
Dla dziennikarzy "Rzepy" zacznie się fajny czas. To spokojny profesjonalista. Fajnie
8 8
odpowiedź
User
aaa
powodzenia
8 8
odpowiedź