SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bogusław Chrabota wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców Gazet

Bogusław Chrabota - redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” - został we wtorek wybrany na wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców Gazet (European Newspaper Publishers’ Associaton). Chrabota pełni od dwóch lat funkcję prezesa polskiej Izby Wydawców Prasy, która jest członkiem ENPA.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, wiceprezes Izby Wydawców PrasyBogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, wiceprezes Izby Wydawców Prasy

Europejskie Stowarzyszenie Wydawców Prasy to organizacja reprezentująca krajowe stowarzyszenia wydawców na forum europejskim. Jej celem jest komentowanie, proponowanie i inicjowanie działań, mających na celu wzmocnienie prowadzenia działalności wydawniczej w Europie.

Stowarzyszenie opiniuje też różne inicjatywy legislacyjne i poza legislacyjne, które mają związek z działalnością wydawców. Należą do nich m.in. regulacje dotyczące ochrony praw własności intelektualnej, ochrony prywatności, zakazów i obowiązków informacyjnych w reklamie, zasad konkurencji i pozycji na rynku w związku z dominacją mega platform internetowych.

- Wybór prezesa Izby Wydawców Prasy na wiceprezesa ENPA, świadczy o rosnącym znaczeniu Polski nie tylko w środkowo-wschodniej części Europy, ale i w całej UE, a także o znaczeniu Izby Wydawców Prasy w środowisku europejskich wydawców - komentuje dyrektor Izby, Marek Frąckowiak. - Liczymy też na to, że teraz będziemy mieli lepsze przełożenie w europejskich strukturach, gdy będziemy walczyli o sprawy ważne dla polskich (ale nie tylko polskich) wydawców, jak na przykład zerowa stawka VAT - dodaje Frąckowiak w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Chrabota jest prezesem Izby Wydawców Prasy od czerwca 2018 roku.  W latach 80. współpracował z „Brulionem”, publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Znaku”. W roku 1989 został dziennikarzem krakowskiego ośrodka TVP, był też m.in. dyrektorem programowym Polsatu (pracował w tej telewizji 20 lat). Od grudnia 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita".

Dołącz do dyskusji: Bogusław Chrabota wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców Gazet

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
No nie
odpowiedź
User
???
No nie

Bo?
odpowiedź
User
Magda
cóż za sensacyjna wiadomość, teraz dzięki temu znawcy sprzedaż gazet pójdzie w dół
odpowiedź