SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstała anglojęzyczna wersja spotu i portalu akcji BohaterON. Występują Musiał, Zakościelny, Więdłocha, Bujakiewicz

Ruszyła strona DiscoverPolishHistory.com, będąca anglojęzyczną wersją serwisu przygotowanego na potrzeby kampanii społecznej BohaterON za granicą. Od 1 września do 6 października - w symbolicznym czasie trwania Wojny Obronnej w 1939 roku - emitowany będzie spot w języku angielskim, pokazujący kluczowe wydarzenia z historii Polski w XX wieku.W materiale występują Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny, Maciej Musiał, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Katarzyna Bujakiewicz i Michał Czernecki.

Spot zostanie wykorzystany do zainicjowania zainteresowania historią Polski poza granicami naszego kraju.

- Od dawna myśleliśmy o nowych działaniach, które pozwolą nam zachęcać nie tylko Polaków do poznawania naszej historii, ale również inne narodowości, osoby mieszkające na całym świecie - stąd pomysł na witrynę DiscoverPolishHistory.com, która, mamy nadzieję, będzie pierwszym krokiem ku większej kampanii - tłumaczy Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka akcji BohaterON.

W spocie odnajdziemy sceny nawiązujące do takich wydarzeń i faktów jak: powstanie „Solidarności”, Bitwa Warszawska, Polacy w niemieckich obozach zagłady, Katyń, Rzeź Wołyńska, polscy piloci w bitwie o Anglię, Polacy ratujący Żydów czy postać rotmistrza Witolda Pileckiego (pasiak z numerem 4859).

- Oglądając kolejny raz nasz spot, który powstał na potrzeby promocji tegorocznej Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich, doszliśmy wraz z reżyserem Kamilem Pohlem ze studia Platige Image do wniosku, że możemy go wykorzystać podwójnie. Nagrywając lektora w języku angielskim opiszemy słowami obraz z ekranu i stworzymy międzynarodowy materiał, który na celu będzie miał przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania naszą historią. Dobór wydarzeń nie jest przypadkowy, chcemy zwrócić uwagę świata na  ważne dla naszej tożsamości narodowej wydarzenia - mówi Agnieszka Łesiuk – Krajewska

Główne role w spocie zagrali Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny, Maciej Musiał, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Katarzyna Bujakiewicz i Michał Czernecki. Lektorką w polskiej wersji jest Małgorzata Kożuchowska. Dodatkowo w materiale wideo występują laureaci ubiegłorocznej edycji Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich oraz wolontariusze akcji BohaterON.

Spot w wersji 60-sekundowej z lektorem oraz napisami w języku angielskim udostępniony został 1 września o godzinie 4.45, a jego promocja trwać będzie do 6 października – w symbolicznym czasie Wojny Obronnej Polski sprzed 81 lat.

Za produkcję materiału wideo odpowiada Platige Image.

Kampania "BohaterON – włącz historię!" od 2016 roku realizuje działania, którym przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc, które stanowią trzy główne filary kampanii.

Dołącz do dyskusji: Powstała anglojęzyczna wersja spotu i portalu akcji BohaterON. Występują Musiał, Zakościelny, Więdłocha, Bujakiewicz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl